Kronika policyjna

Kradła w centrum handlowym
W centrum handlowym kobieta zauważyła młodą złodziejkę, która na jej oczach wyciągnęła portmonetkę z torebki innej klientki. Powiedziała o swym spostrzeżeniu ochroniarzom, którzy zatrzymali 19-letnią Bułgarkę. Okazało się, że wcześniej ukradła portfel jeszcze innej osobie. A gdy przyjechali wezwani policjanci, to u zatrzymanej doszukali się jeszcze ukradzionej saszetki z wózka dziecięcego. Młoda Bułgarka została przewieziona do aresztu.

Wykorzystał kartę kredytową znajomego
Znajomy okradł znajomego… Do południowopraskiej komendy zgłosił się mężczyzna, twierdząc, ze jego znajomy, bez wiedzy i zgody pokrzywdzonego kilkukrotnie użył jego numeru karty kredytowej w transakcjach. Pokrzywdzony nie był tu bez winy – sam mu ten numer karty podyktował, jednak w określonym celu. A znajomy wykorzystał ją do oszukańczych transakcji. Sprawca został zatrzymany.

Pijany za kółkiem
Policjanci zatrzymali do kontroli samochód. Od kierowcy czuć było alkohol, potem się okazało, że miał aż 2,5 promila we krwi. Systemy informatyczne policji wykazały, że zatrzymany ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów (trzykrotnie zatrzymano go za jazdę samochodem po pijanemu). Dodatkowo miał przy sobie 4 gramy marihuany. Trafił do aresztu.

Ukradli 35 telefonów
W jednej z galerii handlowych włamano się do stoiska z telefonami komórkowymi – ukradziono 35 aparatów i gotówkę. Praca operacyjna doprowadziła do wykrycia sprawców: para 19-latków, kobieta i mężczyzna byli wykonawcami, a cztery kolejne osoby zajęły się sprzedażą ukradzionych telefonów. Wszyscy zostali zatrzymani.

Narkotyk w uchu
Policjanci z Pragi Północ postanowili sprawdzić 38-letniego mężczyznę, znanego im z akcji antynarkotykowych. Mieli nosa – tym razem mężczyzna miał przy sobie mefedron, zapakowany w aluminiową folię i schowany… w uchu. Usłyszał już zarzuty, grozi mu do 3 lat więzienia.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content