Kronika policyjna

Włamanie po poroże
Do komisariatu w Rembertowie wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do garażu i kradzieży… poroża jelenia, skór z lisów i jeleni, a także siatki ogrodzeniowej, słupków, bramy. Wartość strat wyniosła 20 tys. zł. Policjanci ustalili, że część łupów znajduje się już na jednym ze złomowisk. Dowiedzieli się, kto je tam dostarczył. Zatrzymano dwóch mężczyzn. 26-letni Tomasz S. usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, natomiast 60-letni Paweł O. pomocnictwa w tym przestępstwie.

Pijany kierowca z Ukrainy
Około godz. 23 policjanci z Białołęki otrzymali komunikat o pijanym kierowcy, który wyjechał ze stacji paliw. Świadkowie próbowali go zatrzymać, jednak rzucił się do ucieczki pozostawiając auto. Funkcjonariusze w pobliżu stacji zobaczyli podejrzanego. Ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go. Uciekinierem okazał się 27-letni obywatel Ukrainy, miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Znęcał się nad partnerką
35-letni Marcin P. z Pragi Południe od miesięcy znęcał się nad partnerką – wyzywał ją, poniżał, bił po twarzy. Ostatnio znów wywołał awanturę – raził ją paralizatorem, bił, dusił, obciął włosy… Kobieta uciekła do sąsiadów i tam uzyskała pomoc. Policjanci zatrzymali 35-latka. Agresor nie stosował się do ich poleceń. Szarpał się i uszkodził radiowóz. Trafił na trzy miesiące do aresztu.

Handel bez akcyzy
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że w okolicy jednego z bazarów na Pradze Południe obywatel Armenii handluje papierosami bez polskiej akcyzy. Gdy zauważył zbliżających się policjantów, wpadł w popłoch, zaczął uciekać. Kluczyki od auta rzucił na dach pawilonów. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka. W aucie Ormianina znaleźli 1100 paczek wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy.

Bił się z policjantami
Do izby zatrzymań trafił 31-letni nietrzeźwy mieszkaniec Białołęki. Mężczyzna dobijał się do drzwi mieszkania partnerki, a ona zawiadomiła policję. Podczas interwencji był agresywny, a w trakcie zakładania kajdanek bronił się i próbował wyprowadzać ciosy. Został obezwładniony. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.