Kronika policyjna

Pobili w krzakach
Na Pradze Południe dwaj nastolatkowie (17 i 18 lat) wieczorem w zaroślach zaatakowali mężczyznę, który miał na sobie drogie buty i słuchał muzyki z markowego głośnika. Zastraszyli go, zażądali wydania tych rzeczy. Mężczyzna poinformował policjantów, że stał się ofiarą rozboju. Do działania przystąpili dzielnicowi, którzy w krótkim czasie ustalili sprawców. Obaj zostali zatrzymani.

Dealer w toyocie
Policjanci z Rembertowa otrzymali informację, że pewien mężczyzna będzie przewoził toyotą znaczne ilości narkotyków. Zaczęli obserwować wskazaną okolicę i faktycznie wkrótce zobaczyli auto. Zatrzymali je, a kierowcę przeszukali. Znaleźli przy nim i w samochodzie pół kilograma marihuany i trochę haszyszu plus tabletki extasy. Przeszukano też mieszkanie zatrzymanego. Decyzją sądu zastosowano wobec niego areszt tymczasowy.

Ukradł hulajnogę i rower
Południowoprascy policjanci zostali zawiadomieni, że na jednym z podwórek podejrzanie zachowujący się mężczyzna próbuje ukryć rower i hulajnogę. Patrol podjechał na miejsce i zatrzymał podejrzanego 34-latka. W tym samym czasie na komendę przy ulicy Grenadierów zgłosił się poszkodowany, któremu skradziono oba jednoślady…Pojazdy wróciły już do właściciela.

Uzupełnił wypłatę kradzieżą
27-letni mężczyzna z Ukrainy uznał, że wynagrodzenie, jakie otrzymał od zleceniodawcy za wykonanie remontu mieszkania, jest zbyt niskie, więc postanowił je uzupełnić elektronarzędziami należącymi do tego pracodawcy. I wyjechał z Warszawy. Został odnaleziony w Poznaniu i zatrzymany. Postawiono mu zarzut przywłaszczenia mienia.

Obrabowali landrovera
W jednym z garaży podziemnych na Pradze Południe 34- i 35-latkowie próbowali ukraść landrovera. Gdy nie potrafili uruchomić samochodu, ukradli z jego wnętrza narzędzia. Policja wytypowała sprawców, którzy jednak ukrywali się. Wpadli po jakimś czasie. Okazało się, że młodszy z nich podejrzewany jest również o wcześniejszą kradzież skutera i roweru.

 

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content