Kronika policyjna

Konkubent-furiat
W Rembertowie dzielnicowi zatrzymali 33-letniego Szymona M., który od 4 miesięcy znęcał się nad swoją konkubiną. Mężczyzna bił ją, kopał, dusił, krępował nogi i ręce, groził kobiecie ciężkimi, niebezpiecznymi przedmiotami i rozbitą butelką. Usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany.

Włamał się do piwnicy
Do komendy przy ul. Grenadierów zgłosił się właściciel piwnicy, który zgłosił kradzież z włamaniem. Stracił rower, cztery koła samochodowe i akcesoria. Wartość strat wyniosła ponad 5 tys. złotych. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 36-letniego Marcina J. i odzyskali większość skradzionych rzeczy.

Pijak recydywista
Patrolowcy zostali skierowani na Wał Miedzeszyński. Dwóch mężczyzn jadących citroenem zauważyło, że kierujący przed nimi jaguarem wyraźnie nie panuje nad samochodem i jedzie zygzakiem. Udaremnili dalszą podróż kierowcy i powiadomili policję. Ujęty mężczyzna w tym czasie… zasnął za kierownicą. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał żadnych dokumentów. Jego samochód został zabezpieczony na parkingu, a 45-letni Zbigniew K. trafił do policyjnej celi. Był to… 4 przypadek na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy, kiedy to 45-latek był zatrzymywany za kierownicą pojazdu, będąc pod wpływem alkoholu. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Obrabiał poczty
Do komendy przy Grenadierów wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży w urzędach pocztowych W obu przypadkach mężczyzna wykorzystał nieuwagę pracowników zajętych obsługą interesantów i kradł. W jednym z oddziałów zginął komplet pościeli, w drugim galanteria skórzana i materiały biurowe.
Ustalenia doprowadziły policjantów do 37-letniego Wojciecha K., który został zatrzymany.

Bo zupa była za słona?
Jeden z klientów niezadowolony z przygotowanego posiłku zażądał w barze innego dania, nie chcąc jednak za niego zapłacić. Kiedy właściciel odmówił, mężczyzna butelką po piwie zbił witrynę i się oddalił. Po chwili jednak wrócił w towarzystwie trzech kolegów, którzy drewnianymi pałkami zaczęli demolować lokal. Zniszczyli stoliki i krzesła. Pracownicy powiadomili policję.
Policjanci z północnopraskiej patrolowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. Znaleźli ich w jednej z klatek schodowych: to Adrian N. (lat 19), Kamil J. (lat 27), Tomasz D. (lat 21) oraz Patryk K. (lat 22). Badanie alkomatem wykazało, że byli pod wpływem alkoholu. Wszyscy byli też już wcześniej notowani.
Mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze.

Ukradł samochód
Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży volkswagena wartego 10 tys. złotych. Trzy dni po zgłoszeniu, wywiadowcy znaleźli na jednym z podwórek skradziony samochód. Miał zapalone światła, a jego wnętrze było splądrowane. Wywiadowcy przygotowali zasadzkę. Po jakimś czasie do samochodu zbliżył się mężczyzna, który uruchomił auto i próbował nim odjechać. Został zatrzymany. Był to 37-letni Dariusz P. Mężczyzna został przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.
W mieszkaniu 37-latka policjanci zabezpieczyli fotelik samochodowy, skradziony wraz z pojazdem.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content