Kronika policyjna

Przecinał opony
Pod numer 112 zatelefonowali mieszkańcy, którzy zauważyli, jak mężczyzna przecina opony w zaparkowanych samochodach. Potem wsiadł na motocykl i odjechał. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci zaczęli patrolować okolicę i wkrótce zatrzymali podejrzanego na motocyklu. 34-letni Kamil P. był… nietrzeźwy i miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę po pijanemu. Wyjaśnił policjantom, że przecinał opony, bo samochody były źle zaparkowane.

Wpadł złodziej paliwa
Policjanci z Wesołej prowadzili sprawę kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w marcu br. Dość szybko ustalili, kto może być domniemanym sprawcą, jednak 26-letni Maciej S. ukrywał się i nigdzie nie pozostawał na dłużej. Został zarejestrowany w policyjnym systemie jako poszukiwany. Wpadł w Markach podczas legitymowania. Za kradzież paliwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Poranił konkubenta mamy
Syn pewnej kobiety zaatakował jej konkubenta nożem. Pierwszy raz zranił go wieczorem. Ranny udał się na opatrunek do szpitala, ale kiedy wrócił, napastnik ponowił atak, po czym oddalił się z domu. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia przeszukali okolicę i zatrzymali 27-letniego Daniela K. Był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad 1,6 promila we krwi.

16-letni oszust „na policjanta”
Zastanawiacie się państwo, kto kradnie metodą „na policjanta”? Ostatnio zatrzymano… 16-latka, który w ten sposób wyłudził ponad 550 tys. zł, w tym biżuterię i zegarki o wartości około 350 tys. Młodzieniec ukrywał się przed organami ścigania, był poszukiwany, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Kryminalni odnaleźli go u jego dziewczyny – na widok policjantów uciekł na dach budynku.

Odjechał nieswoim samochodem
W Wawrze właściciel toyoty yaris odszedł na chwilę od swojego samochodu, w którym zostawił włączony silnik i ku swojemu zaskoczeniu zobaczył, że ktoś tym autem odjeżdża. Niedaleko jednak, bo sprawca zahaczył o forda. Został ujęty przez właściciela toyoty. 30-letni Wojciech K. trafił w ręce policjantów. Badanie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mówił, że poczuł się zmęczony i chciał szybko wrócić do domu.