Kronika policyjna

Akcja śmigłowca ratunkowego
Policjanci z Wawra musieli wezwać na pomoc śmigłowiec, by uratować z bagien 71-letnią kobietę. Mieszkanka dzielnicy nie była w stanie sama wydostać się z trzęsawiska, zaczęła tracić orientację. Na szczęście miała przy sobie telefon komórkowy i wezwała pomoc. Najpierw ruszyły piesze patrole, potem wezwano policyjny helikopter, który szybko zlokalizował zaginioną i udzielił jej pomocy.

Włamali się do domku
Do komendy przy ul. Grenadierów wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do domku jednorodzinnego i kradzieży m.in. pralki. Dochodzenie doprowadziło do wytypowania i zatrzymania sprawców. 43-letni Mariusz Z. i 40-letnia Aneta L. zostali osadzeni w areszcie, pralkę i inne cenne przedmioty odzyskano.

Zemścił się za brak współpracy
52-letni Bernard S. zapamiętał sobie zniewagę, jaką była odmowa przypalenia mu papierosa w jednym ze sklepów. Następnego dnia rozbił komputer stojący na ladzie sklepu i zrzucił telefon. W chwili dokonywania tego aktu miał 1,2 promila alkoholu w krwi. Został zatrzymany przez policjantów.

Ukradł citroena
35-letni Piotr Z. ukradł citroena berlingo. Kradzież zgłoszono policjantom, którzy wytypowali jako ewentualnego sprawcę właśnie Piotra Z. Podjęto jego obserwację i… zatrzymano go, gdy wsiadał do skradzionego


Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 12 (780) ROK XXX
Następne wydanie 1.07.2021

Najczęściej czytane