Kronika policyjna

Akcja śmigłowca ratunkowego
Policjanci z Wawra musieli wezwać na pomoc śmigłowiec, by uratować z bagien 71-letnią kobietę. Mieszkanka dzielnicy nie była w stanie sama wydostać się z trzęsawiska, zaczęła tracić orientację. Na szczęście miała przy sobie telefon komórkowy i wezwała pomoc. Najpierw ruszyły piesze patrole, potem wezwano policyjny helikopter, który szybko zlokalizował zaginioną i udzielił jej pomocy.

Włamali się do domku
Do komendy przy ul. Grenadierów wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do domku jednorodzinnego i kradzieży m.in. pralki. Dochodzenie doprowadziło do wytypowania i zatrzymania sprawców. 43-letni Mariusz Z. i 40-letnia Aneta L. zostali osadzeni w areszcie, pralkę i inne cenne przedmioty odzyskano.

Zemścił się za brak współpracy
52-letni Bernard S. zapamiętał sobie zniewagę, jaką była odmowa przypalenia mu papierosa w jednym ze sklepów. Następnego dnia rozbił komputer stojący na ladzie sklepu i zrzucił telefon. W chwili dokonywania tego aktu miał 1,2 promila alkoholu w krwi. Został zatrzymany przez policjantów.

Ukradł citroena
35-letni Piotr Z. ukradł citroena berlingo. Kradzież zgłoszono policjantom, którzy wytypowali jako ewentualnego sprawcę właśnie Piotra Z. Podjęto jego obserwację i… zatrzymano go, gdy wsiadał do skradzionego