Kronika policyjna

Pijany w mitsubishi
Policjanci patrolujący w niedzielne popołudnie ulicę Francuską dostrzegli mitsubishi, które staranowało zaparkowanego citroena. Sprawca nie zatrzymał się, lecz zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Policjanci ruszyli za nim. Kierowca mitsubishi jechał zygzakiem, w końcu wpadł na donicę z kwiatami, a następnie w pieszych na chodniku. Został wyciągnięty z pojazdu i okazało się, że 49-latek jest kompletnie pijany. Miał 2,7 promila alkoholu we krwi.

Okradali supermarket
Dwaj obywatele ukraińscy próbowali ukraść w jednym z supermarketów kosmetyki oraz artykuły spożywcze. Ich działania zostały dostrzeżone przez pracownicę ochrony, która zawiadomiła posterunek w Rembertowie. Sprawcy zostali zatrzymani. Tłumaczyli, że pracodawca nie wypłaca im poborów, a muszą z czegoś żyć…

Podbierał alkohol i papierosy
Do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosił się właściciel sklepu z doniesieniem, że podejrzewa swojego nowo zatrudnionego pracownika o kradzież papierosów i alkoholu, a gdy zapytał o to pracownika wprost, usłyszał pod swoim adresem kilka gróźb. Policjanci zatrzymali pracownika i jego kolegę, który pomagał mu w kradzieżach.

Rozpoznał sprawcę
Okradziony z roweru mężczyzna po kilku dniach rozpoznał sprawcę na ulicy. Pomogła mu w tym kamera monitoringu, która zarejestrowała kradzież i pokrzywdzony mógł obejrzeć na ekranie twarz sprawcy. Natychmiast, kiedy go zobaczył ruszył za nim w pościg, jednocześnie zawiadamiając policję. Patrol pospieszył mu z pomocą i zatrzymano 35-letniego Adama O., któremu policjanci przypisują także kradzież co najmniej 7 innych rowerów. Dochodzenie trwa.

Próba wyłudzenia kredytu
Policjanci z Wawra dowiedzieli się, że w jednym z banków złożono fałszywe dokumenty umożliwiające wzięcie kredytu. W placówce zorganizowano zasadzkę i zatrzymano 18-letniego Damiana S., który zgłosił się po pożyczkę. Policjanci zatrzymali również 23-letniego pracodawcę Damiana, który wystawił mu potwierdzające nieprawdę dokumenty o zatrudnieniu.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content