Kronika policyjna

Wyszła zapalić… skręta
Wieczorem, policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego, przejeżdżając ulicami Grochowa, zwrócili uwagę na stojące przy garażach 3 osoby. Wszyscy twierdzili, że wyszli na wieczorny spacer zapalić papierosa. Mundurowi sprawdzili odzież wierzchnią oraz torby całej trójki i w plecaku 24-letniej Beaty R. znaleźli susz roślinny. Kobieta została zatrzymana.

Trzy razy napadł na ekspedientkę
Ekspedientka ze sklepu zawiadomiła policjantów, że przyszedł do niej mężczyzna i zażądał 100 złotych. Kiedy ich nie dostał, uciekł. Kilka dni wcześniej udało mu się ukraść w tym samym sklepie 800 złotych. Policjanci zatrzymali 27-letniego Krystiana K. – usłyszał dwa zarzuty kradzieży i zmuszania do określonego zachowania. Został wypuszczony…. i znów pojawił się w tym samym sklepie u tej samej ekspedientki. Uderzył ją w twarz. Tym razem został zatrzymany na dłużej.

Kradł auta w Berlinie
Policjanci pozyskali operacyjną informację, że w garażu podziemnym na terenie strzeżonego osiedla w jednej z podwarszawskich miejscowości stoją skradzione w Berlinie samochody. Auta miały tablice rejestracyjne z innych samochodów, a numery identyfikacyjne były usunięte lub niewidoczne. Funkcjonariusze podjęli obserwację. 33-letni Łukasz P., znany policji złodziej aut, został zatrzymany, kiedy wychodził z bloku. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży. Policjanci zabezpieczyli kilka telefonów, pogniecione niemieckie tablice rejestracyjne i kluczyki.

Ukrył gdzieś ciężarówkę
Policjanci, zajmujący się przestępczością samochodową, otrzymali zgłoszenie o kradzieży z terenu firmy samochodu Iveco. W samochodzie były kluczyki i dokumenty, ale auto miało rozładowany akumulator. Policjanci ustalili, że prawdopodobnym sprawcą jest były pracownik, który w tamtym czasie doraźnie pomieszkiwał w pomieszczeniach firmy. Zatrzymali 35-letniego Piotra W. Trwają poszukiwania samochodu, bowiem sprawca nie chce ujawnić, gdzie go ukrył.

Włamywacz sklepowy
Dyżurny w Wawrze otrzymał informację o włamaniu do sklepu spożywczego. Na miejsce udali się policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Zatrzymali sprawcę kilka ulic dalej i odzyskali skradzione rzeczy. 36-letni Paweł P. wybił szybę w witrynie, a następnie ukradł 18 opakowań różnych kaw o łącznej wartości 185 złotych. 36-latek trafił do celi.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content