Kronika policyjna

Pobita przez parę polsko-ukraińską

Około 23.00 południowoprascy policjanci zostali skierowani na interwencję. Na ulicy kobieta została zaatakowana przez znajomą i jej konkubenta: przewrócili ją na chodnik, bili i kopali, grozili użyciem noża, po czym zabrali torebkę i uciekli. Po poszukiwaniach zostali zatrzymani. 36-letni obywatel Ukrainy oraz Polka, 27-letnia Magdalena R., byli pod wpływem alkoholu i trafili do policyjnych cel. Policja bada motyw napadu.

Kradł telewizory

Do komisariatu przy ulicy Mrówczej w Wawrze w ciągu kilku dni wpłynęły zawiadomienia o kradzieżach. Łupem sprawcy padły dwa telewizory, dekoder, koc i gotówka. Policjanci wytypowali Arkadiusza Z., który nie stawił się w więzieniu i dlatego ukrywał się. Policjanci odnaleźli go i zatrzymali. W lombardach zabezpieczyli skradzione telewizory. Arkadiusz Z. najprawdopodobniej dopuścił się również podobnych kradzieży na terenie powiatów podwarszawskich.

Pracowita doba policjanta

Około 3.00 w nocy policjant z wydziału kryminalnego południowopraskiej policji jechał samochodem z domu spod Radomia do pracy. Służbę miał rozpocząć o 6.00. Zwrócił uwagę na samochód, który poruszał się „wężykiem”. Zajechał drogę kierowcy, unieruchomił pojazd, zawiadomił telefonicznie policjantów z Radomia. Z pomocą przybyła wezwana załoga wydziału ruchu drogowego. 55-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Starszy sierżant dotarł do południowopraskiej komendy i jeszcze tego dnia zatrzymał poszukiwanego listem gończym…

Fałszywy policjant na bani

Policjanci z Grochowa zatrzymali 32-letniego Daniela P., który będąc pod wpływem alkoholu, z wystającą z kieszeni spodni butelką wódki, podał się za policjanta, okazał podrobioną odznakę i w wulgarny sposób uciszał oraz pouczał na temat spożywania alkoholu w miejscu publicznym pijących piwo na ulicy. Mężczyzna został zatrzymany, a jego podrobiona odznaka zabezpieczona. Teraz odpowie za podawanie się za funkcjonariusza.

Poszukiwany wciąż działał…

22-letni Kamil K. poszukiwany był przez policjantów z Wawra, bo nie stawił się w areszcie by odbyć zasądzoną karę za kradzież rowerów. Policjanci podejrzewali, że nie zaprzestał przestępczej działalności, więc szukano go coraz intensywniej i w końcu skutecznie. W momencie zatrzymania Kamil K. udawał, że to nie on, lecz jego brat… 22-latek trafił do policyjnej celi.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content