Kronika policyjna

Zatrzymał pijanego kierowcę
Południowopraski policjant z wydziału walki z przestępczością przeciwko mieniu w niedzielę (wolną od służby) jechał swoim samochodem drogą krajową nr 2, wiodącą m.in. przez powiat miński. Kierujący jadącym przed nim mitsubishi zachowywał się dziwnie (jechał środkiem drogi albo – przeciwnie – od krawędzi do krawędzi) i niemal potrącił idącą poboczem kobietę z dzieckiem. Policjant postanowił go zatrzymać. Doprowadził do tego szybko i sprawnie. 39-letni kierowca był pijany! Miał we krwi, jak się okazało, ponad 2,3 promila. Poproszeni o pomoc policjanci z komendy powiatowej w Mińsku Mazowieckim zabrali delikwenta z drogi.

Kradł… samozamykacze
Po raz kolejny zginęły tzw. samozamykacze drzwi w jednym z bloków na Gocławiu. Dużo tych kradzieży było ostatnio… Południowoprascy policjanci skojarzyli, kto już wcześniej był podejrzewany. I udali się do jego domu… Trafili celnie. 38-latek kradł samozamykacze i sprzedawał je na portalach internetowych. Postawiono mu aż 9 zarzutów.

Zapiekła złość
Pewien 47-latek wykazał się nie lada zapiekłością. Jego była partnerka zgłosiła, że kamieniem wybił jej szybę w oknie. Został więc przesłuchany na komendzie przy Grenadierów i… ponownie udał się pod okno byłej ukochanej – kawałkiem kafla z pieca stłukł jej następną szybę. Tym razem został tymczasowo objęty dozorem policyjnym do czasu wyroku sądowego.

Hydraulik wyłudzacz
Pewien 37-latek reklamował się jako uczciwy hydraulik, naprawiający pralki w domach. Pobierał od klientów pieniądze na zakup części zamiennych i… więcej się nie pojawiał. Wiedza operacyjna policjantów doprowadziła do zatrzymania sprawcy i postawienia mu dwóch zarzutów.

Wycinali katalizatory z samochodów
Wawerscy policjanci o 4.00 rano zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę toyoty: na widok wozu patrolowego ruszył z miejsca i bardzo chciał zniknąć policjantom z oczu. Zatrzymano więc wóz do kontroli. Oprócz kierowcy siedział w nim także pasażer, a na tylnej kanapie auta mieli wycięty z innego pojazdu katalizator samochodowy. Okazało się, że obaj mężczyźni kradli katalizatory z wozów zaparkowanych na Pradze Południe, w Wawrze, Wesołej i Rembertowie oraz ościennych miejscowościach. „Przy okazji” stwierdzono, że 31-latek kierujący toyotą, nie miał prawa jazdy i jest poszukiwany przez inne jednostki policyjne…

policja.waw.pl 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content