Kronika policyjna

Nękał żonę i… dzielnicowego
Pewien 38-latek z Rembertowa otrzymał zakaz zbliżania się do żony, nad którą dłuższy czas się znęcał. Nie chciał się pogodzić z tą decyzją, zaczął żonę nękać sms-ami, w których groził także dzielnicowemu, który, jego zdaniem, stanął po stronie kobiety. Kobieta powiadomiła o tym policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli dwa telefony komórkowe z groźbami wobec kobiety i dzielnicowego. Sąd postanowił tymczasowo aresztować mężczyznę.

Niekontrolowany strzał
Także w Rembertowie, podczas zakrapianej imprezy, doszło do niekontrolowanego wystrzału z broni palnej, który lekko zranił uczestnika popijawy. Policjanci sprawdzili, jak do tego doszło. Dwóch mężczyzn spożywało alkohol, jeden z nich był posiadaczem nielegalnej broni. Pistolet wystrzelił podczas oględzin tej broni i ranił w nogę jednego z uczestników imprezy. Właściciel broni uciekł z nią, poszukiwany przez policjantów porzucił w krzakach. Został zatrzymany, a broń i amunicja odnalezione.

Nielegalna broń

Nielegalna broń

Volvo z narkotykami
Pewien 31-latek, kierujący volvo, zwrócił uwagę policyjnego patrolu z Wawra. Kompletnie nie stosował się do reguł ruchu drogowego, choć jechał zarazem bardzo wolno. Po zatrzymaniu okazało się, że nie ma prawa jazdy, bo mu je odebrano za przekroczoną liczbę punktów karnych, a w schowkach samochodu miał amfetaminę i marihuanę.

Pościg za rowerzystą
Niecodzienny pościg miał miejsce na Pradze Południe. Otóż poszkodowany zawiadomił komendę, że właśnie skradziono mu z balkonu rower i sprawca nim ucieka. Wóz patrolowy ruszył w to miejsce i po chwili zauważył 41-letniego mężczyznę pedałującego co sił. Był – jak się okazało – pijany. Okłamał policjantów co do swoich danych osobowych, a potem się okazało, że jest poszukiwany, bo ma do odsiedzenia dwa i pół roku…

Wywiózł toyotę lawetą
Na Pradze Południe zginęła toyota. Praca operacyjna doprowadziła do wytypowania potencjalnego sprawcy. Podejrzenia potwierdziły się. 42-latek podjechał lawetą do miejsca postoju toyoty i ją ukradł. Został zatrzymany, corollę odzyskano.

policja.waw.pl

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content