Kronika policyjna

Okradali samochody na parkingu
Około godz. 2.00 w nocy, patrolujący policjanci sprawdzali, co dzieje się wokół zaparkowanych samochodów na ustronnym parkingu. Dostrzegli, że w jednym busie wybita jest szyba, a w środku ktoś buszuje. Na zewnątrz znajdowały się zgromadzone elektronarzędzia. Na widok policjantów zaczęło uciekać dwóch mężczyzn. Jednego z nich patrolowcy zatrzymali. 41-latek trafił do policyjnej celi. Jego kompan, 45-latek, został zatrzymany na drugi dzień. Są braćmi. Okradali samochody.

Poszukiwany za kradzież plecaka i karty
Dzielnicowi z Wawra na ulicy rozpoznali mężczyznę podejrzewanego o przywłaszczenie cudzego plecaka, a potem również posłużenie się kartą płatniczą. Mężczyzna został zatrzymany. 45-latek kilka tygodni wcześniej w centrum handlowym ukradł plecak, niedługo później dwukrotnie zapłacił kartą bankową, która znajdowała się w tym plecaku. Postawiono mu już zarzuty.

17 razy tankował i nie płacił
Policjanci zajmujący się pracą operacyjną przeanalizowali wpływające zawiadomienia ze stacji paliw i ustalili, że w ciągu tylko jednego miesiąca, jeden mężczyzna, jednym samochodem podjeżdżał na kilka stacji paliw na terenie Pragi Południe i tankował paliwo, nie płacąc za nie. Wytypowali sprawcę – 35-latka. I go zatrzymali. Mężczyzna przyznał się, że dokonywał kradzieży, paliwo użytkował sam oraz sprzedawał.

„Organizował” kradzieże samochodów
Pewien 45-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego na terenie dzielnicy Praga Południe i ościennych zajmował się kradzieżami raczej starszych pojazdów. Sam kradł i namawiał do tego innego kolegę – w sumie „zorganizował” kradzież co najmniej 13 samochodów! Został zatrzymany i odpowie za kradzieże i podżeganie do nich.

Nastolatkowie na (nie swoich) rowerach
Dzielnicowi zatrzymali dwóch nastolatków (16 i 17 l.), którzy jechali na rowerach miejskich. Rutynowa kontrola okazała się warta zachodu: rowery zostały skradzione! Dochodzenie zakończyło się skierowaniem aktów oskarżenia o przywłaszczenie mienia.

policja.waw.pl

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content