Kulturoteka w Starej Miłosnej coraz bliżej

Władze dzielnicy Wesoła wyłoniły zwycięzcę konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Kulturoteki w Starej Miłosnej. Nowa przestrzeń kulturalna powstanie obok hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

– XYstudio s.c. przedstawiło najlepszy rozkład pomieszczeń oraz szereg rozwiązań sprzyjających środowisku. Dzięki zaproponowanym rozwiązaniom przestrzennym i architektonicznym wykreowano połączenia wizualne i przestrzenne miedzy jego wnętrzem i otoczeniem – informują przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Wesoła.

Wśród nieuporządkowanej i różnorodnej zabudowy na terenie pomiędzy ulicami Klimatyczną, Pogodną i Jana Pawła II powstanie niezwykła, nowoczesna placówka. Budynek w kształcie kwadratu będzie miał dwa wejścia, a także dwa place. Z głównego mieszkańcy Wesołej wejdą wprost do biblioteki. Na placu głównym znajdowała się będzie scena, a wszystko przykryje membranowy dach.

Z drugiej strony będzie umiejscowiony mniejszy plac wschodni, z którego będzie można bezpośrednio dostać się do Kulturoteki, posiadającej salę widowiskową dla stu pięćdziesięciu osób. Przewidziano również miejsce dla wystaw czasowych, strefę relaksu i czytelnię na świeżym powietrzu. Nie zabraknie także zieleni, która pojawi się na elewacji i dachu budynku.

/MK/

Fot. UD Wesołaerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content