Marsz Kundelków w Warszawie

W sobotę, 26 października podczas Marszu Kundelków warszawiacy przejdą wraz ze swoimi psami ulice Starego Miasta. Ruszają o godz. 13.00 spod pomnika Kopernika. Przy Multimedialnym Parku Fontann, w końcowym punkcie spaceru, pojawią się stoiska m.in. z bezpłatnym czipowaniem zwierząt. 

Marsz Kundelków rozpocznie się o godz. 13.00 przy ul. Nowy Świat, tuż obok pomnika Kopernika. Uczestnicy przejdą się ul. Krakowskiego Przedmieścia aż do Multimedialnego Parku Fontann. Tak, jak w zeszłym roku na transparentach pojawią się hasła „Nie porzucaj”, „Mój kundelek moja duma” czy „KuldeLOVE”. Nie zabraknie też psów ze Schroniska Na Paluchu, które będą polecać się do adopcji.

W finalnym punkcie marszu, przy fontannach, w godz. 13.30-16.00, będzie otwarte stoisko bezpłatnego czipowania zwierząt – właściciele, którzy chcą oznakować swojego pupila, proszeni są o wzięcie książeczki zdrowia czworonoga. Dodatkowo, mieszkańcy za symboliczną darowiznę mogą otrzymać schroniskowy kubek bądź torbę.

Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj, a także na stronie internetowej Schroniska Na Paluchu. Wstęp wolny. W trosce o komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników najlepiej przyjść z czworonogami, które nie będą się stresowały obecnością wielu osób i psów.

Adoptuj Warszawiaka

To już piąta odsłona Adoptuj Warszawiaka. W ramach projektu psy z Palucha wraz z wolontariuszami cyklicznie pojawiają się na plenerowych imprezach w stolicy. Mieszkańcy mają okazję porozmawiać z tymczasowym opiekunem o warunkach adopcji, nawykach i preferencjach czworonoga. Warszawiacy chętnie podejmują się opieki nad zwierzęciem ze schroniska, jednak wciąż kochający dom czeka 655 psów i kotów w placówce. /um/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content