MIASTO: Wypożyczonym autem, bez prawa jazdy. 2 osoby ranne (FOTO)

Do tego wypadku doszło w piątek, ale publikujemy je ku przestrodze dla wszystkich młodych ludzi, którzy myślą, ze są nieśmiertelni a jazdę samochodem bez prawa jazdy traktują jako dobrą zabawę.

W piątek (5 kwietnia) po południu na skrzyżowaniu ulic – Milenijnej i Światowida doszło do groźnego zdarzenia. Jak opowiada Łukasz Świerczyński z Warszawskiej Grupy Luka&Maro, kierujący Fordem Mondeo wyjeżdżając w lewo, z ulicy podporządkowanej, nie zauważył nadjeżdżającej osobówki zza aut, które ograniczyły mu widoczność zatrzymując się przed przejściem na ul. Milenijnej.
Okazało się, że Toyotą Yaris w którą uderzył ford jechały trzy młode osoby 15, 16 i 21 lat. Wszyscy po zderzeniu spanikowali i uciekli. Wrócili po chwili zastanowienia aby odpowiedzieć za wykroczenie którego się dopuścili.

Z miejsca zdarzenia karetka zabrała dwie pasażerki toyoty, które mimo zapiętych pasów uskarżały się na różnego rodzaju dolegliwości. Policjanci ustalili, że 21-latek nie dość, że nie posiadał uprawnień 
do kierowania pojazdem, odblokował i uruchomił auto przy pomocy smartphone’a należącego do jednego z prawnych opiekunów. 21-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych oraz kosztami naprawy uszkodzonego pojazdu. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została Straż Pożarna JRG 10.