Miesiąc pełen sportowych sukcesów

Ostatnie tygodnie były niezwykle udane dla sportowców prawobrzeżnej Warszawy, którzy walczyli o medale i puchary w ogólnopolskich i europejskich zawodach. Z jakim skutkiem?

Białołęka Wrestling Cup

Zorganizowany już po raz szesnasty Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Białołęka Wrestling Cup pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka Grzegorza Kucy tradycyjnie dostarczył wiele sportowych emocji. W hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21 w szranki stanęło stu dwudziestu dwóch zawodników reprezentujących siedemnaście klubów z województw: pomorskiego, łódzkiego, podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i mazowieckiego. W rywalizacji udział brali zawodnicy w grupie wiekowej młodzik (U14) oraz najstarszy rocznik grupy wiekowej dzieci. Turniej został bardzo sprawnie przeprowadzony na czterech matach, a walki były bardzo zacięte. W klasyfikacji drużynowej grupy starszej 2010-2011 zwyciężyli reprezentanci PTC Pabianice, którzy wyprzedzili ZKS Radomsko i MLKS Sokół Lubawa. W klasyfikacji drużynowej grupy młodszej 2012-2013 najlepsi okazali się atleci z Pabianic, którzy minimalnie wyprzedzili na podium Olimpijczyka Radom i gospodarzy UKS Talent Białołęka Warszawa.

Turniej od wielu lat cieszy się dużą popularnością, a jego lokalizacja w Polsce centralnej jest dobrą okazją do możliwości konfrontacji z zawodnikami z różnych regionów kraju, z którymi poza Mistrzostwami Polski U15 i U14 ciężko się spotkać na zawodach. Rangę wydarzenia podniósł patronat Burmistrza Dzielnicy Białołęka pana Grzegorza Kucy, który osobiście otworzył turniej i obecność białołęckich radnych, dyrektora Białołęckiego Ośrodka Sportu oraz prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego pana Andrzeja Suprona, który wręczał medale. Dofinansowanie imprezy przez Dzielnicę Białołęka pozwoliło na zakup medali, pucharów i nagród rzeczowych, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom – mówi Radosław Radtke, współorganizator zawodów.

„Europejskie” Lemury

Wielkie sukcesy odniosły judoczki Uczniowskiego Klubu Judo Lemur Warszawa. W weekend 6-7 kwietnia w czeskich Teplicach odbyły się zawody Pucharu Europy Kadetek, podczas których dwukrotnie można było usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Złote medale zdobyły Sandra Walendzik i Zuzanna Banaszewska.

Ostatni weekend przyniósł kolejne sukcesy judoczek Lemura. Sandra Walendzik wywalczyła srebrny medal w Pucharze Europy Kadetek w kategorii 40kg, który odbywały się w Berlinie. Po brązowy medal Pucharu Europy Juniorek w Poznaniu sięgnęła w kategorii 78kg Zuzanna Banaszewska.

Mistrzostwo Polski w karate

6 kwietnia w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W zawodach wzięło udział ponad pięciuset zawodników. Złoty medal i tytuł mistrzowski w kategorii Masters mężczyzn (+85kg) wywalczył reprezentant Klubu Sportowego Kyoko Warszawa – Piotr Strefner.

To dla mnie ogromny sukces i ważny krok na drodze do osiągnięcia najwyższych laurów w tym sezonie startowym. Teraz skupiam się na kolejnym wyzwaniu – Mistrzostwach Europy w Białymstoku, które odbędą się 1 czerwca, gdzie będę bronił tytułu mistrza Europy z zeszłego roku w organizacji IKO Nakamura. To dla mnie ogromna motywacja i kolejny krok przed Mistrzostwami Świata w Japonii w Osace, które odbędą się 29 września 2024 roku. Te zawody będą spełnieniem mojego największego sportowego marzenia i zwieńczeniem mojej 35-letniej kariery i pasji do karate kyokushin. Udział w Mistrzostwach Świata w kolebce karate kyokushin to zaszczyt i duma. Nie zmarnuje tej okazji i w okresie przygotowawczym będę pracował jeszcze ciężej niż dotychczas, aby te magiczne marzenie z dzieciństwa przerodzić w sukces i przywieźć najwyższe trofeum – powiedział Piotr Strefner.

Srebro w zapasach

Znakomicie na Mistrzostwach Polski U-15 w zapasach kobiet spisała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 377 – Aleksandra Pietruska. Najlepsza młodzieżowa zapaśniczka z Targówka podczas zawodów odbywających się w Kielcach wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 70kg. W ubiegłym roku zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Niska Warszawa wywalczyła brązowy krążek w Pelplinie na Mistrzostwach Polski do lat 14. Tym razem podopieczna trenera Macieja Zwierzchowskiego stanęła na drugim stopniu podium.

Potrójny sukces w szermierce

Trzy medale Mistrzostw Polski Seniorów w szermierce trafiły na szyje przedstawicieli klubu MUKS Victor Warszawa. W zawodach rozgrywanych w hali COS Torwar brązowe medale zdobyli Zuzanna Lenkiewicz i Piotr Szczepaniak. Trzeci krążek – również brązowy – wywalczyli Piotr Szczepaniak, Marcel Broniszewski, Konstanty Kutek i Mikołaj Grzegorek. Co ciekawe rok 2024 jest dziewiąty rokiem z rzędy, kiedy klub z Wesołej zdobywa medal Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów.

/Marcin Kalicki/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl