Mikołajkowy tramwaj

W najbliższą niedzielę, 5 grudnia na tory wyjadą tramwaje specjalnej linii M. Zabytkowe wagony wyruszą z placu G. Narutowicza, na Pragę dotrą mostem Józefa Poniatowskiego, a na Ochotę wrócą mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Historyczne tramwaje będą kursowały w niedzielę, 5 grudnia w godzinach 12.30-19.30 na trasie: PL.NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA.

Linię będą obsługiwały zabytkowe tramwaje typu 4Nj z 1957 roku (wyjątkowy, jedyny wyprodukowany egzemplarz), 13N (popularna „parówka”, tramwaj skonstruowany specjalnie dla stolicy) wyprodukowany w 1968 roku oraz K (czyli „berlinka”, tramwaj rewindykowany z Berlina po zakończeniu II wojny światowej) z 1940 roku.

Godziny odjazdów tramwaju linii M można sprawdzić w rozkładzie jazdy.

W wagonach kursujących na linii M honorowane będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. Bilety będą kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra. /ztm/

fot. ZTM 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content