Muzeum na każdą kieszeń

temple foto Pixabay

Muzeum Karykatury, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie czy Muzeum Powstania Warszawskiego – każde z nich w wybrany dzień tygodnia można odwiedzić bezpłatnie. Od pierwszego lutego w Muzeum Warszawy otwarta będzie również wystawa geniusza fotografii – „Moi Ver”.

Wystawy stałe i czasowe, oprowadzania kuratorskie, wykłady, warsztaty, spacery tematyczne, spotkania z twórcami i twórczyniami – warszawskie muzea mają propozycje dla osób z najróżniejszymi zainteresowaniami i dla każdej grupy wiekowej. Przez cały rok zapraszają zwiedzających do udziału w setkach wydarzeń, zarówno stacjonarnie jak i online, ale także do zwiedzania ich zbiorów w konkretne dni tygodnia, gdy wstęp jest darmowy.   

Spośród miejskich placówek w poniedziałki można za darmo wejść do Muzeum Powstania Warszawskiego(otwiera się w nowej karcie), we wtorki – do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie(otwiera się w nowej karcie) czy Muzeum Karykatury(otwiera się w nowej karcie), a w czwartki – do Muzeum Warszawy(otwiera się w nowej karcie) oraz wszystkich jego oddziałów, czyli również do Muzeum Warszawskiej PragiMuzeum WoliMuzeum FarmacjiMuzeum Drukarstwa. Także w czwartki można bezpłatnie zobaczyć ekspozycję stałą w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN(otwiera się w nowej karcie) oraz wejść do Fotoplastikonu Warszawskiego(otwiera się w nowej karcie)

Ostatnie dni wystawy Moi Vera

Muzeum Warszawy zaprasza na wystawę, która odkrywa postać i twórczość Mojżesza Worobiejczyka należącego do czołówki europejskiej awangardy lat 20. XX wieku fotografa, grafika, malarza. W przedwojennej Polsce fotografował żydowski świat, który wkrótce miał przestać istnieć.

Na wystawie Moi Ver (taki pseudonim przyjął w 1929 r.) zaprezentowano ponad 300 obiektów: fotografie, plakaty, wydawnictwa, projekty książek, obrazy i dokumenty. Po wieloletnich przygotowaniach po raz pierwszy zobaczyć niezwykle bogatą i różnorodną twórczość artysty, który we Francji uznawany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli fotografii awangardowej. Po Paryżu i Warszawie w przyszłym roku wystawa Moi Vera trafi do Tel Awiwu. Wystawę można oglądać do 4 lutego 2024 roku.

Noc Muzeów

Zainteresowanie wydarzeniami organizowanymi w ramach Nocy Muzeów także nie słabnie od lat. W tym roku po ulicach Warszawy w nocy z 18 na 19 maja znów będzie można spacerować w poszukiwaniu kulturalnych wrażeń. Właśnie ruszyła rejestracja placówek, które chciałyby wziąć udział w tegorocznej edycji wydarzenia.

Autor: UM

Foto: Pixabay

gazeta Mieszkaniec, Warszawski Lokalny Portal Informacyjny Mieszkaniec, warszawskie informacjeerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content