Na szczyt Pałacu w trzy minuty!

3 minuty i 16 sekund – tyle wynosi rekord w biegu na 30. piętro po 793 stopniach Pałacu Kultury i Nauki. Czy można szybciej? Przekonamy się już w sobotę, 25 czerwca podczas 6. Biegu im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy. Lista startowa jeszcze otwarta.

30. piętro bez windy – tak musiał dostać się na szczyt Pałacu grany przez Stanisława Tyma Ryszard Ochódzki z kultowego filmu „Miś”. W historii biegu tego wyczynu dokonało już blisko 2,5 tys. osób.

Najlepsi zawodnicy pokonują 793 stopnie o zmiennej wysokości w niewiele ponad 3 minuty. Różnica poziomów, z jaką zmierzą się biegacze to 114 metrów. Przeciętny czas wbiegnięcia na górę to 6-8 minut.

Główną nagrodą jest Puchar Prezydenta m.st. Warszawy, a cała impreza odbywa się pod jego honorowym patronatem. Będzie też oddzielna kategoria dla służb mundurowych.

Kibicować można będzie na starcie i na mecie. Biegacze, czy raczej wbiegacze, bo ta dyscyplina ma swoją nazwę – towerrunning – ruszą z płyty przed wejściem głównym do PKiN. Meta w Sali Gotyckiej na 30. piętrze PKiN, gdzie po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzyma medal. Zapraszamy do kibicowania już o godz. 10:00.

Rekord biegu należy do wielokrotnego Mistrza Świata i Mistrza Polski w towerrunningu Piotra Łobodzińskiego, który pokonał trasę z Płyty Głównej na Taras Widokowy w 3 minuty i 16 sekund. Czy w tym roku padnie nowy rekord? Przekonamy się o tym już w sobotę!

Program zawodów:

  • godz. 8.00 – otwarcie biura zawodów – szatnia główna
  • godz. 10.00 – oficjalne otwarcie Biegu Tyma
  • Ok. godz. 12.30 – starty drużyn służb mundurowych
  • Ok. godz. 13.00 – ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców.

W zawodach wystartuje ponad 400 osób. Można się jeszcze dziś zapisywać na stronie internetowej. Cena pakietu – 60 zł.

/um/

fot. Jacek Turczyk 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content