Nadmorski kurort zawsze na fali

Ci, którzy byli w Kołobrzegu przed laty, dzisiaj mówią jedno: To nie to samo miasto. Zmieniło się wszystko. Powstało wiele dróg rowerowych, zmodernizowano szereg ulic, powstały nowe hotele oraz liczne apartamentowce. Dzisiaj Kołobrzeg jest największym polskim kurortem i od kilku lat przeżywa prawdziwy inwestycyjny boom.

Różnicę najlepiej widać w zachodniej części miasta – np. na ul. Bałtyckiej, w miejscu, gdzie stoją teraz apartamentowce, jeszcze kilka lat temu rosły chaszcze i zarośla. Podobnie było na ul. Błękitnej. Teraz tam stoi apartamentowiec AZURE Premium, wybudowany przez wrocławską firmę ARCHICORP.

Dlaczego deweloper z drugiego krańca Polski wybrał akurat Kołobrzeg na miejsce swojej inwestycji?

Biorąc pod uwagę potencjał tego kurortu oraz trendy społeczne na rynku nieruchomości, postanowiliśmy cztery lata temu wejść na ten rynek. Zwracaliśmy szczególną uwagę na takie miejscowości jak Świnoujście i Sopot. Spośród tych lokalizacji zdecydowaną przewagę ma Kołobrzeg. Wpływ na to miała infrastruktura drogowa, wielkość kurortu, dostępne atrakcje oraz popularność. Kołobrzeg jest trzecim miastem w Polsce pod kątem obłożenia miejsc noclegowych w obiektach noclegowych, po Warszawie i Krakowie. Średnioroczne obłożenie przekracza 80 procent – mówi Jacek Patykowski, prezes ARCHICORP.

Od kilku lat Kołobrzeg przeżywa swój największy rozkwit. Każdego roku powstają nowe hotele, restauracje, beach bary oraz atrakcje dla rodzin z dziećmi. W mieście modernizowane są tereny zielone oraz infrastruktura drogowa. Bardzo dobre połączenia kolejowe oraz droga ekspresowa S6, przyczyniły się do zwiększonego ruchu turystycznego w tym regionie. Inwestorzy indywidualni bardzo chętnie inwestują środki w zakup mieszkań. Pozwala to na osiąganie dodatkowych korzyści finansowych z ich wynajmu, a także daje możliwość wykorzystania do celów prywatnych. Inwestowanie w apartamenty na wynajem stało się ostatnimi laty bardzo popularne.

ARCHICORP dotychczas zrealizował w Kołobrzegu inwestycję pod marką AZURE Premium Kołobrzeg, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem już na wczesnym etapie budowy. Apartamentowiec posiada własną infrastrukturę basenową z jacuzzi i brodzikiem dla dzieci. Nieopodal tej inwestycji realizowany jest obecnie kolejny apartamentowiec w standardzie premium pod marką WESTIN HOUSE Resort Kołobrzeg. Będzie to nowoczesny apartamentowiec z częścią rekreacyjną-wypoczynkową w postaci basenu krytego, sauny, strefy cardio, placu zabaw, restauracji i salonu beauty. Pierwszy etap inwestycji oddany będzie do użytku w przyszłym roku.

Inwestycja cieszy się bardzo dużą popularnością. Na obecnym etapie sprzedanych zostało ponad 50 procent apartamentów. Obiekt będzie realizowany w standardzie zbliżonym do standardu 5* hotelu.

Obecnie analizujemy oferty sprzedaży kolejnych terenów pod budowę budynków apartamentowych. Kołobrzeski oddział naszej spółki zainteresowany jest przejęciem terenów w dogodnej i zacisznej lokalizacji. Na pewno nie mierzymy w ścisłe centrum miasta, z uwagi na dość duże zagęszczenie zabudowy. Trendy nabywców zdecydowanie zmieniły się po ogłoszeniu epidemii związanej z Covid-19. Inwestorzy wybierają obecnie lokalizację poza ścisłym centrum miasta. Łatwiej tam nie tylko zaparkować, ale i wypoczywać – tłumaczy Jacek Patykowski.

Kołobrzeg stał się nowoczesnym kurortem z bardzo bogatą infrastrukturą. W mieście znajduje się urocza Marina, urokliwa starówka, zmodernizowane molo, promenada o długości 3 km, kilkadziesiąt kilometrów dróg rowerowych. Ceny na rynku nieruchomości każdego roku rosną o około 6-7 procent, a chętnych do wypoczynku przybywa.