Nagroda Literacka m.st. Warszawy za rok 2022

Od 1 grudnia można zgłaszać swoje propozycje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za rok 2022. Miasto czeka na zgłoszenia do 31 stycznia 2023 r.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to nie tylko wyróżnienie dla autorów, ale też wskazówka dla miłośników książek, po jakie pozycje wydawnicze warto sięgnąć. Cieszę się, że doceniamy twórczość w tak wielu gatunkach literackich, od prozy po komiks. Warto pamiętać, że warszawska nagroda to nie tylko prestiż, ale i wymierne wsparcie finansowe, które zapewniamy laureatom oraz nominowanym autorom i autorkom. Zachęcam Państwa do zgłaszania swoich literackich odkryć z 2022 roku! – powiedziała Aldona Machnowska-Góra wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Książki można zgłaszać za pośrednictwem specjalnego formularza, który zawiera także regulamin konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2023 r.

O nagrodzie

Nagroda Literacka jest przyznawana w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Jury konkursu decyduje również o tym, do kogo trafi tytuł Warszawskiego Twórcy przyznawany za całokształt twórczości. 

Laureatów wyłoni jury, które będzie pracować w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Agnieszka Sowińska, Karolina Szymaniak oraz filozof literatury i krytyk literacki Piotr Sadzik. Pracę jurorki po dwóch edycjach konkursu zakończyła Eliza Kącka.

M.st. Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród pieniężnych. 16. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy wspierają portale czytelnicze lubimyczytać.pl i booklips.pl jako patroni medialni oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com, który ponownie został partnerem konkursu.

Szczegóły znajdują się na stronie Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz profilu FB.

/UM/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content