Najlepsze konta osobiste dla mieszkańców Warszawy – sprawdź, jak je znaleźć!
Szukasz konta osobistego, które jest tanie w utrzymaniu i dopasowane do Twoich potrzeb? Dowiedz się, czym powinno się ono wyróżniać oraz na co zwracać szczególną uwagę. Przekonaj się, że nie jest to wcale takie trudne. Znajdź najlepsze konto bankowe i ciesz się jego korzyściami.
Co warto wiedzieć o koncie osobistym?
Konto osobiste jest nazywane także rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR). Pozwala na wpłacanie i wypłacanie środków oraz zarządzanie nimi w wybrany sposób. Konta osobiste można podzielić ze względu na ich konkretne cechy oraz funkcje m.in. na:
- rachunki bieżące – przeznaczone do podstawowych transakcji finansowych,
- oszczędnościowe – najczęściej z wyższym oprocentowaniem, które pozwala pomnażać zgromadzone na nich sumy,
- walutowe – przeznaczone do przechowywania innych walut niż krajowe,
- młodzieżowe – dla najmłodszych klientów,
- internetowe – zarządzane w pełni wyłącznie przez Internet.
Każdy numer polskiego konta osobistego ma 26 cyfr i musi być zgodny ze standardem IBAN.
Jak wybrać konto osobiste?
Jeśli chcesz szybko i wygodnie znaleźć najlepszą ofertę na konto osobiste, zapoznaj się z rankingiem, który znajdziesz pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/. Zawiera on produkty finansowe różnych banków. Został on przygotowany na podstawie kilku najważniejszych parametrów, takich jak:
- koszty prowadzenia konta, korzystania z karty i wypłat z bankomatów,
- benefity
- użyteczność i funkcjonalność aplikacji mobilnej.
Jeśli któraś z propozycji szczególnie przypadnie Ci do gustu, możesz od razu otworzyć rachunek w wybranym banku.
Porównując poszczególne oferty kont osobistych, przede wszystkim zwróć uwagę na koszty związane z prowadzeniem rachunku. Przekonaj się, ile kosztują przelewy czy wypłaty z bankomatów. Mimo że te kwoty z pozoru mogą się wydawać nie duże, to przy częstym korzystaniu z konta mogą być odczuwalne. Niekiedy banki przyciągają klientów bezpłatnymi rachunkami osobistymi, jednak są one darmowe tylko po spełnieniu określonych wymogów dotyczących np. dokonania transakcji kartą na konkretną kwotę.
W znalezieniu najlepszego konta osobistego dopasowanego do potrzeb mogą Ci pomóc także opinie i rekomendacje innych klientów. Dzięki nim dowiesz się, jak naprawdę wygląda współpraca z danym bankiem. Zwróć uwagę również na jakość obsługi. Kontakt z doradcami powinien być szybki i bezproblemowy.
Jak korzystać z promocji bankowych?
Banki regularnie przygotowują różne promocje przeznaczone zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Mają one na celu zachęcenie do skorzystania z konkretnych ofert. Promocje bankowe mogą być korzystne, jednak przed ich wyborem należy dokładnie zweryfikować zasady tych bonusów. Najczęściej benefitem jest określona kwota, którą klient może otrzymać po spełnieniu konkretnych wymogów. Korzystanie z promocji to także świetny sposób na to, aby przetestować ofertę innej instytucji finansowej. Jeśli i tak planujesz zmianę banku, to dzięki bonusom możesz to zrobić z dodatkową korzyścią. Najczęściej niezbędne jest prowadzenie konta przez określony czas.
Konto oszczędnościowe – czy warto je założyć?
Oprócz tradycyjnego rachunku bieżącego warto także rozważyć otwarcie konta oszczędnościowego. Jest ono najczęściej lepiej oprocentowane niż osobiste, co pozwala pomnożyć odłożone pieniądze. Banki samodzielnie ustalają, kiedy następuje kapitalizacja odsetek, czyli ich doliczenie do kwoty zgromadzonej na koncie. Korzystanie z takiego rachunku to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć oszczędzanie na dowolny cel. W przeciwieństwie do lokat klient ma cały czas dostęp do swoich pieniędzy. Może więc z nich skorzystać zawsze, gdy tego potrzebuje.
Wybór najlepszego rachunku oszczędnościowego wymaga nieco zaangażowania. Przeglądając różne oferty banków, zwróć szczególną uwagę przede wszystkim na:
- wysokość oprocentowania – im jest wyższe, tym więcej zarobisz na odsetkach,
- opłaty – dowiedz się, ile kosztują przelewy z tego rachunku,
- częstotliwość kapitalizacji odsetek – mogą być naliczane np. co miesiąc lub raz w kwartale.
Gdy uda Ci się zgromadzić większą kwotę pieniędzy, możesz pomyśleć o założeniu lokaty. Ten produkt finansowy najczęściej jest zdecydowanie lepiej oprocentowany niż konto oszczędnościowe. Decydując się na to rozwiązanie, musisz jednak mieć na uwadze, że środki zostaną zamrożone na określony czas. Będziesz mógł je wypłacić, ale zazwyczaj bez wypracowanych odsetek. Lokaty mają także konkretne limity wpłat. Na konto możesz natomiast przelewać dowolną kwotę.
Zarówno konto osobiste, jak i oszczędnościowe założysz przez Internet – szybko i bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz to zrobić w innym banku niż ten, z którego korzystasz, musisz przygotować dokument tożsamości. Ze względów bezpieczeństwa niezbędne jest także dodatkowe potwierdzenie np. w postaci przelewu weryfikacyjnego. Jest to zdecydowanie najszybsza i najwygodniejsza metoda, z której możesz skorzystać. W przypadku problemów zawsze możesz skontaktować się telefonicznie z doradcą lub odwiedzić placówkę, jeśli wybrany bank działa także stacjonarnie.
Artykuł sponsorowany