Najszybsi mieszkańcy Wawra i Rembertowa wyłonieni

Najszybsi mieszkańcy Wawra i Rembertowa wyłonieni

Choć pogoda w ostatni weekend pozostawiała wiele do życzenia nie przeszkodziło to miłośnikom biegania w starcie w dwóch ciekawych biegach organizowanych po prawej stronie Wisły. Sprawdzamy co działo się na trasie i mecie RUNbertowa i Biegu z Radością.

RUNbertów

Blisko 550 biegaczy wzięło udział w wydarzeniu organizowanym przez warszawski Akademicki Związek Sportowy. W rembertowskim biegu głównym wystartowało 353 uczestników. Start i meta znajdowała się na Placu Apelowym Akademii Sztuki Wojennej. Najszybciej 5 kilometrów ulicami dzielnicy pokonał Patryk Drężek (3T Białystok) wyprzedzając na mecie o niemal 30 sekund Błażeja Ciżyńskiego z AZS Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz o blisko minutę Krzysztofa Bartosia z AZS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Warunki były wymagające, ale tego można było się spodziewać od kilku dni. Wiało około 30 km na godzinę a to już dużo, a jeszcze jak wiatr tak kręci to nie pomaga. Pierwszy kilometr zacząłem spokojnie, tak żeby zobaczyć jak będzie wyglądała sytuacja. Miałem już sporą przewagę i uznałem że nie ma co piłować, bo na życiówkę nie miałem szans – powiedział po biegu Patryk Drężek.

18:49 – to czas warszawianki – Małgorzaty Gaszewskiej, która była najszybsza w rywalizacji kobiet. Na drugim stopniu podium stanęła Julia Szymkiewicz (19:09), a na trzecim – Julia Zawadzka (19:14). Podczas wydarzenia wyłoniono także najszybszych mieszkańców Rembertowa. Zostali nimi: Marlena Kostecka oraz Mariusz Milewski. Bieg główny poprzedziły zawody wśród dzieci.

Bieg z Radością

Wawerski Bieg z Radością zgromadził jeszcze większą liczbę uczestników. Na starcie biegu na 10 kilometrów stanęło 466 uczestników. Trasę najszybciej – z czasem 33:14 – pokonał Krzysztof Wasiewicz wyprzedzając o ponad minutę drugiego na mecie Pawła Ruszniaka (34:17) oraz o dziewięćdziesiąt trzy sekundy – Olafa Łozowskiego (34:47). Na podium wśród kobiet stanęły: Joanna Konopko (37:10), Agnieszka Gadomska (37:19) oraz Magdalena Bubeła (39:41). Najszybszym mieszkańcem Wawra na tym dystansie został Aleksander Celiński, a mieszkanką – Joanna Tym.

Blisko dwa razy więcej uczestników wzięło udział w biegu na dystansie 5 kilometrów. Wśród 942 biegaczy pierwszy linię mety przekroczył Piotr Tokarski. Na drugim stopniu podium zawody zakończył Bartosz Olszewski, a Paweł Krochmal był trzeci. Zacięta rywalizacja trwała w kategorii kobiet. Na pierwszym miejscu Bieg z Radością ukończyła Natasza Dudek, która została jednocześnie najszybszą mieszkanką Wawra na tym dystansie. W klasyfikacji pań drugie miejsce zajęła Iwona Wicha, a trzecie Anna Łada. Najszybszym mieszkańcem Wawra na dystansie 5 kilometrów został Rafał Napert.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć także biegów dla dzieci.