Najważniejsze wady polisolokat
Temat polisolokat jest dobrze znany wielu Polakom, ponieważ jeszcze kilka lat temu doradcy chętnie polecali je nieświadomym klientom. O ile jednak doradcy rzeczywiście mogli zyskać na takim rozwiązaniu dzięki wysokim prowizjom, wypłacanym od każdej podpisanej umowy, to rzadko można znaleźć nawet jednego naprawdę zadowolonego klienta. Nic więc dziwnego, że coraz częściej interesują się oni takimi zagadnieniami, jak rezygnacja z polisolokaty, co niestety okazuje się o wiele trudniejsze niż jej założenie.
- Co to są polisolokaty?
- Czy można zrezygnować z takiej umowy ubezpieczenia?
- Największe wady polisolokat.
- Pomoc w rezygnacji z polisolokaty.
Nie należy się jednak poddawać, szczególnie że odzyskanie pieniędzy z polisolokaty jest jak najbardziej możliwe. Wymaga to, co prawda załatwienia licznych formalności, jednak można sobie ułatwić cały proces, wybierając współpracę z kancelarią specjalizującą się w odzyskiwaniu środków z polisolokat. Na początek warto jednak zrozumieć, dlaczego ten produkt rzeczywiście okazał się tak niekorzystny dla klientów i poznać najważniejsze wady polisolokat.
Co to są polisolokaty?
Popularne towarzystwa ubezpieczeniowe kilka lat temu wpadły na pomysł, w jaki sposób można zarobić na klientach. Efektem tego było przygotowanie umów ubezpieczenia na życie połączonego z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym. To właśnie ten produkt jest powszechnie nazywany polisolokatami.
Czy można zrezygnować z takiej umowy ubezpieczenia?
Najczęściej osoby chcące wypowiedzieć umowę polisolokaty zniechęcane są tym, że będą musiały zapłacić wysoką opłatę likwidacyjną. Na szczęście opłatę likwidacyjną można w pełni odzyskać, gdyż jest pobierana na podstawie abuzywnych klauzul zawartych w umowie ubezpieczenia z UFK. Umowy UFK były analizowane przez Rzecznika Finansowego, który wykazał, że opłata likwidacyjna jest zapisem abuzywnym i rażąco narusza zbiorowy interes konsumentów. Można więc spróbować odzyskać swoje ciężko zarobione pieniądze.
Likwidacja polisolokaty wymaga najczęściej wypełnienia odpowiedniego wniosku i przesłania go za pośrednictwem poczty na adres ubezpieczyciela. Można więc to zrobić w dowolnym momencie, szczególnie że cały proces w praktyce wcale nie jest skomplikowany. Kancelarie specjalizujące się w takich umowach ubezpieczenia zgodnie jednak przyznają, że najlepiej przed wysłaniem pisma skontaktować się ze specjalistą, który podpowie jak to zrobić by nie wpaść w pułapkę. Ułatwi to cały proces, pozwoli klientowi odzyskać większą ilość pieniędzy, a przede wszystkim skróci czas, w jakim ubezpieczyciel zwróci środki.
Największe wady polisolokat
Konieczność poniesienia wysokiej opłaty likwidacyjnej przez osoby chcące zrezygnować z polisolokaty to tylko jedna z wad tego produktu. Przede wszystkim wysokość sumy ubezpieczenia jest bardzo niska, przez co ochrona ubezpieczeniowa uzyskana dzięki polisolokacie do niczego się nie przydaje. W umowie ubezpieczenia zawarte są natomiast duże opłaty za obsługę polisy, przez co z każdym miesiącem klienci tracą kolejne pieniądze. Jakby tego było mało, doradcy, którzy namawiali klientów na skorzystanie z tej oferty zazwyczaj, nie wspominali o dużym ryzyku.
Pomoc w rezygnacji z polisolokaty
Biorąc to wszystko pod uwagę, warto w końcu pomyśleć o zrezygnowaniu z polisolokaty, a jeżeli została pobrana opłata likwidacyjna skorzystać z pomocy specjalistów z https://oplatylikwidacyjne24.pl/, którzy zadbają o sprawne odzyskiwanie opłat likwidacyjnych. Konsultacja nie wiąże się z żadnymi opłatami, a może pomóc w uniknięciu wielu niepotrzebnych błędów.
Artykuł sponsorowany