Narkotyki w kosmetyczce i skrzynce na listy

Narkotyki w kosmetyczce i skrzynce na listy

Kryminalni z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego komendy na Pradze Północ zatrzymali 25-letnią mieszkankę tej dzielnicy, którą oskarżono o posiadanie narkotyków. Zatrzymano również jej 23-letniego znajomego. Obydwoje byli już poszukiwani przez sąd.

W trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej prascy policjanci zdobyli informacje o tym, że w jednym z mieszkań przy ul. Namysłowskiej mogą znajdować się nielegalne środki odurzające. Udali się więc pod wskazany adres. Na miejscu zastali kobietę, która stanowczo twierdziła, że nie ma z narkotykami nic wspólnego.

Mundurowi nie dali jednak wiary jej słowom i zaczęli przeszukiwać mieszkanie. Bardzo szybko zauważyli susz roślinny, dwa zawiniątka z białym proszkiem i jedno z szarą substancją leżące w widocznym miejscu. Mając wieloletnie doświadczenie, zajrzeli również w tak nietypowe miejsca, jak kosmetyczka czy skrzynka na listy, gdzie także ukryte były narkotyki. Policjantka szczegółowo skontrolowała również kobietę i znalazła przy niej zawiniątko z białą substancją.

Zabezpieczone środki zbadano testerem, który wykazał, że są to amfetamina, kokaina, marihuana i mefedron. 25-latka przyznała, że znalezione narkotyki należą do niej.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się również, że kobieta jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary 15 dni aresztu.

Gdy mundurowi przeszukiwali mieszkanie, niespodziewanie pojawił się 23-letni znajomy kobiety. Oczywiście kryminalni szczegółowo go sprawdzili, wskutek tego również on opuścił mieszkanie w kajdankach. Okazało się bowiem, że mężczyzna ten także był poszukiwany, ponieważ miał do odsiadki karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. W tej sytuacji zarówno on, jak i kobieta trafili do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

Następnego dnia policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili kobiecie zarzut dotyczący posiadania nielegalnych środków, za co może jej grozić kara do 3 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

We wtorek, 10 maja 2022 roku, zgodnie z dyspozycją sądu obydwoje zatrzymani trafili do placówek penitencjarnych. /jn/

Źródło: KRP VIerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content