Narkotyki w torbie uciekiniera

W minioną sobotę, tuż przed północą, patrol policji na Targówku aresztował 30-letniego mężczyznę, który próbował uciec przed kontrolą policyjną. Podczas próby ucieczki 30-latek nie tylko rozbił samochód, ale również zgubił torbę ze środkami psychotropowymi. Za posiadanie nielegalnych substancji grozi mu 10 lat odsiadki!

30-letni kierowca samochodu marki renault, który w sobotę wieczorem wyjeżdżał z jednego z parkingów na Targówku, był wcześniej notowany i zatrzymywany w sprawie narkotykowej. Między innymi dlatego zwrócił uwagę policjantów, którzy postanowili go skontrolować.  Mężczyzna jednak zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnej chwili, w trakcie pościgu, 30-latek stracił panowanie nad samochodem i uderzył w pobliskie ogrodzenie. Następnie razem z towarzyszącą mu 26-letnią kobietą opuścił auto i próbował uciekać na piechotę. I właśnie wtedy upuścił foliową torbę, zawierającą białą substancję.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zgubioną przez mężczyznę torbę. Do działań włączyły się również inne patrole, którym po kilku godzinach udało się schwytać obydwoje uciekinierów. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona, natomiast mężczyzna został przekazany prokuraturze.

Po dokładnym zbadaniu zawartości upuszczonej przez uciekiniera torby okazało się, że jest nią związek psychotropowy o wadze 960 gram. Posiadanie nielegalnej substancji na mocy art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uznaje się za przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot.: KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content