Niebiański smak bez zbędnych kalorii

 

Pierogi to potrawa, która łączy ludzi z całego świata i o tym, szczególnie nas, Polaków przekonywać nie trzeba, ale mając na myśli niebiański smak, od razu też myślimy o zbędnych kaloriach. A tak być nie musi, czego najlepszym dowodem są „zaParowani”. Tutaj rozkosze podniebienia łączą się ze zdrową kuchnią, a co za tym idzie brakiem dietetycznych „grzeszków”.

Na wszystkich klientów, którzy od poniedziałku 15 marca do piątku 19 marca, zamówią przysmaki z „zaParowanych” z odbiorem w lokalu, czeka niespodzianka. W tych dniach będzie specjalna promocja: zamawiając dwie porcje, drugą otrzymacie za 10 zł! Zamówienia z promocją będą przyjmowane na hasło DIM SUM PRAGA.

Dim Sum – tak nazywają się przysmaki, jakie oferują „zaParowani”, czyli lokal przy ul. gen. Bora-Komorowskiego 5f. A tak w Chinach określane są różnorodne lekkie przekąski podawane najczęściej do zielonej herbaty (tak smakują najlepiej, więc warto spróbować tego połączenia).

Pierogi, które wielu z nas kojarzą się z dość ciężkim daniem tutaj są delikatnym posiłkiem przyrządzanym na parze wodnej, mają lekkie ciasto z mąki ryżowej lub pszennej. A nadzienie? Hmmm… Wszystko jest kwestią naszej wyobraźni i chęci w danym momencie, bo do wyboru mamy naprawdę wiele.

Chińskie pierożki z mąki pszennej – JIAOZI możemy zjeść m.in. ze szpinakiem i serem, kaczką z pomarańczami albo wieprzowiną i krewetkami. Z kolei koreańskie MANDU to mandu z kimchi, a HA CAO z mąki ryżowej dostaniemy m.in. z krewetkami.

Jest też inna wersja pierożków – bułeczki drożdżowe z kurczakiem hoisin albo z warzywami i grzybami shiitake.

Na tym oferta „zaParowanych” się nie kończy, bo są jeszcze zupy, sałatki i desery, a do tego oczywiście napoje, wśród których znajdziemy orientalną herbatę, szczegóły znaleźć można stronie internetowej www.zaparowani.pl

W czasie epidemii, jak wiemy, nie ma możliwości zjedzenia tych wyjątkowych przysmaków na miejscu, choć klimat lokalu jest wyjątkowy, bo czuć w nim atmosferę wschodu dzięki detalom – pierożki podawane są na bambusowych parnikach na których są przyrządzane, dookoła roznoszą się zapachy i gra chińska muzyka i to wszystko już za jakiś czas zobaczymy wszyscy. Teraz możemy posmakować specjałów od „zaParowanych” zamawiając je do domu.

Można to zrobić online na stronie www.zaparowani.pl po wybraniu lokalu najbliżej mieszkania lub telefonicznie: 570 347 629.

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content