“Niekłańska” w światowej czołówce!

Medycyna odnotowała ledwie 30 takich operacji w najwybitniejszych klinikach na świecie. Kolejna, w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej, udała się bardzo!

Niezwykle trudna, wieloetapowa operacja dziewięcioletniego chłopca z wrodzonym brakiem nosa i oczu oraz deformacjami kości czaszki i twarzy odbyła się tu 6 lipca. Na jej potrzeby szpital powołał zespół lekarzy pod przewodnictwem ordynatora Oddziału Chirurgii lek. Piotra Pogorzelskiego oraz dr n. med. Joanny Jutkiewicz-Sypniewskiej. Wśród specjalistów są chirurdzy dziecięcy, chirurdzy szczękowi, chirurdzy plastycy, okuliści.

Osteoplastyka wielu kości czaszki twarzowej to niezwykle trudne, skomplikowane zadanie, składające się z wielu następujących po sobie etapów, które zakończy rekonstrukcja dróg łzowych i nosa. 

 Podczas operacji zastosowano unikalny, wykonany z tytanu i włókna węglowego system dystrakcji zewnątrzustnej z wyciągami czaszkowymi. Rodzice pacjenta, który w kilka dni po operacji mógł wrócić na jakiś czas do domu, zostali starannie przeszkoleni w obsłudze urządzenia i pozostają w stałym kontakcie z lekarzami.

Pierwszy etap leczenia wykonał Specjalista Chirurg Szczękowy dr n. med. Maciej Jagielak.

 Odwagi i wybitnych umiejętności gratulujemy całemu zespołowi, który zajmuje się tym wyjątkowym przypadkiem, a pacjentowi życzymy wytrwałości i zdrowia! Mocno trzymamy kciuki.

Pierwszy etap leczenia wykonał Specjalista Chirurg Szczękowy dr n. med. Maciej Jagielak. Na zdjęciach widać dr. n. med. Macieja Jagielaka, który prowadził zabieg, a także lek. Krzysztofa Adamusa, Szpital Niekłańska.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content