Nieletnie ujęte na kradzieży cieni do powiek i szminek

Sąd rodzinny i nieletnich zdecyduje o dalszym losie dwóch nastolatek ujętych na gorącym uczynku kradzieży. Do zdarzenia doszło w galerii handlowej na Białołęce. Łupem 15- i 14-latki padły cienie do powiek i szminki o łącznej wartości prawie 740 złotych. Sprawą nastolatek zajęli się policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z komendy rejonowej policji na Pradze Północ.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Białołęki interweniowali w galerii handlowej przy ul. Światowida. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży. Pracownice jednej z drogerii ujęły dwie nastolatki podejrzewane o kradzież markowych kosmetyków o łącznej wartości prawie 740 złotych. W plecaku 15-latki kierowniczka sklepu ujawniła dwie palety cieni i dwie szminki. Moment kradzieży zarejestrowała sklepowa kamera.

Towar został odzyskany i wrócił do dalszej sprzedaży, a 15- i 14-latkę mundurowi po niezbędnych czynnościach procesowych przekazali rodzicom. Mimo młodego wieku dziewczyny nie unikną odpowiedzialności. Całość zebranego materiału policjanci przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie nastolatek.

policja.pl