Nietrzeźwy kierowca skutera wpadł po krótkim pościgu

Około 2.00 w nocy policyjny patrol z komendy na Pradze Północ po krótkim pościgu zatrzymał do kontroli mężczyznę jadącego skuterem. Zachowanie 19-letniego Piotra W. wskazywało, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 19-latek nie posiadał dokumentów, uprawniających go do kierowania pojazdem.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego pełniący nocną służbę na terenie Pragi Północ, zauważyli jadący całą szerokością jezdni skuter. Zachowanie kierującego wskazywało, że może się znajdować pod wpływem alkoholu. Mundurowi postanowili go skontrolować. Jednak kierujący nie reagował na sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę praskimi podwórzami. Jego ucieczka trwała jednak krótko, bowiem przy ul. Konopackiej wpadł prosto na policyjny radiowóz.

I tym razem czujność nie zawiodła mundurowych. Od zatrzymanego 19-letniego Piotra W. policjanci wyczuli charakterystyczną woń. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało blisko 0,7 promila. W trakcie dalszej kontroli, okazało się, że kierujący nie posiada dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC pojazdu.

19-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili już Piotrowi W. zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. 19-latek został również ukarany mandatami karnymi w wysokości 100 i 500 złotych, za popełnione wykroczenia.

po

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content