Niewybuch w Wawrze

Niewybuch w Wawrze

W Wawrze znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Pocisk wykopali robotnicy podczas prac budowlanych w pobliżu tutejszej stacji kolejowej. Na miejsce wezwano saperów, a do ich przyjazdu teren został zabezpieczony przez policję i straż miejską.

Pozostałości z czasów II Wojny Światowej

Od zakończenia II wojny światowej minęło już 77 lat, a jednak wciąż na terenie naszego kraju znajdujemy smutne i niebezpieczne wojenne pamiątki w postaci różnego rodzaju niewybuchów. Tak właśnie stało się 1 lipca 2022 roku w Wawrze. Tego dnia po południu robotnicy pracujący w okolicach stacji kolejowej niespodziewanie natknęli się na zakopany pocisk artyleryjski, pochodzący niewątpliwie właśnie z czasów ostatniej wojny światowej.

O swym znalezisku pracownicy budowy natychmiast powiadomili funkcjonariuszy policji i straży miejskiej, którzy wezwali wojskowych saperów i ewakuowali ludzi z zagrożonego obszaru. Do czasu przyjazdu żołnierzy strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego na zmianę z policjantami zabezpieczali pocisk przed dostępem osób postronnych. Gdy saperzy pojawili się na miejscu, pocisk został ostrożnie wywieziony na poligon, gdzie został zdetonowany w kontrolowanych warunkach.

Niewybuchy to niezwykle niebezpieczna wojenna spuścizna. Stanowią wielkie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi, którzy je znajdują. Wystarczy mocniejsze uderzenia łopatą, by doszło do tragedii. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał, a pocisk został zneutralizowany przez wojskowych. /jn/

Źródło i foto: Straż Miejska m.st. WarszawyBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content