Nocna i świąteczna opieka medyczna od 1 października

„Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ zawiadamia, że (…) umowa z SPZOZ Warszawa Wawer o udzielanie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w części dotyczącej miejsca udzielania świadczeń przy ul. Strusia 4/8 rozwiązuje się z dniem 30 września 2017 r.”

Ten fragment pisma, do którego dotarliśmy, oznacza jedno – od 1 października nie znajdziemy w nocy i w święta pomocy lekarskiej w przychodni przy ul. Strusia.

Oburzeni planowanymi zmianami są zarówno mieszkańcy, którzy mieli wygodnie i czuli się bezpiecznie mając lekarza na Strusia, jak i same władze dzielnicy.

Mamy „deformę służby zdrowia” w postaci likwidacji nocnej pomocy lekarskiej w dobrze funkcjonującym oddziale ZOZu przy ul. Józefa Strusia. Dotychczasowe rozwiązanie sprawdzało się wyjątkowo sprawnie i było chwalone przez mieszkańców. Protestujemy stanowczo przeciwko tej decyzji i oczekujemy od NFZ i Ministerstwa Zdrowia rozwiązań służących mieszkańcom, a nie utrudniającym im dostęp do nocnej opieki lekarskiej – mówi stanowczo burmistrz Łukasz Jeziorski i dodaje: – Niestety to nie koniec złych informacji – już słyszymy o ograniczeniach kontraktu dla wawerskiego ZOZu na realizację świadczeń z zakresu rehabilitacji

Zmiany w Nocnej Pomocy Lekarskiej (nie tylko w Wawrze) potwierdza Mazowiecki Narodowy Fundusz Zdrowia. Rzecznik Andrzej Troszyński wyjaśnia też ich przyczyny.

Z dniem 1 października wchodzą w życie zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, wprowadzających tzw. sieć szpitali. Wiążą się z tym również zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Od 1 października od godziny 8, zamiast placówki w Wesołej przy ul. Warszawskiej 55, dyżur będzie pełnić punkt przy u. Jana Pawła II 25; w Wawrze zamiast placówki przy ul. Strusia, dyżur będzie pełnić punkt w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Bursztynowej – wymienia Andrzej Troszyński.

Nocnej pomocy lekarskiej w innym miejscu będą musieli też szukać mieszkańcy Pragi Południe. Zamiast placówek przy ul. Abrahama 16 i ul. Grochowskiej 166, dyżur będą pełnić punkty w szpitalach przy ul. Grenadierów i ul. Niekłańskiej (dzieci!) i na Pradze Płn. zamiast placówki przy ul. Dąbrowszczaków 5a, dyżur będzie pełnić Szpital Praski. Mazowiecki Fundusz zakontraktował świadczenia nocne i świątecznej opieki zdrowotnej również w Rembertowie przy ul. Gawędziarzy 18.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content