Nowa nawierzchnia drogi rowerowej na Wybrzeżu Szczecińskim

Nowy asfalt zyskała droga rowerowa wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego. Zastąpił on zniszczoną już kostkę. Na chodniku zaś pojawiły się betonowe płyty. Wszystko to dzięki projektowi „Asfaltowe drogi dla rowerów” zgłoszonego do budżetu obywatelskiego, na który zagłosowało aż 31 046 mieszkańców stolicy.

Remont dotyczył odcinka od Portu Praskiego do okolic kolejowego mostu średnicowego po zachodniej stronie arterii. Prace pozwoliły na dokończenie brakującego fragmentu i teraz cały odcinek wzdłuż Wybrzeża Helskiego i Wybrzeża Szczecińskiego ma asfalt. To także zasługa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, który w latach 2020-2021 kompleksowo przebudował odcinek od mostu Gdańskiego do wysokości Portu Praskiego.

Projekt „Asfaltowe drogi dla rowerów” obejmuje modernizację pięciu odcinków dróg rowerowych. Poza Wybrzeżem Szczecińskim asfalt zamiast kostki Bauma pojawi się na ulicach: Grójeckiej, Racławickiej, Broniewskiego i w al. Solidarności wzdłuż posesji Wileńska 16. Łączny szacowany koszt wszystkich inwestycji to 4 783 300zł.

Modernizacja w al. Solidarności została zakończona. Ostatnie prace porządkowe trwają na Wybrzeżu Szczecińskim i na ul. Grójeckiej. W pozostałych lokalizacjach roboty mają zakończyć się do końca tego roku.

/MK/

Fot. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowejerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content