Nowe drzewa na Pradze Północ. Zaproponuj, gdzie je posadzić

Nowe drzewa na Pradze Północ. Zaproponuj, gdzie je posadzić

Urząd Dzielnicy Praga-Północ zamierza posadzić na terenie dzielnicy 33 drzewa. O tym, w których miejscach się pojawią, zadecydują mieszkańcy. Do 15 kwietnia 2022 roku mogą składać propozycję lokalizacji nowych drzew na Pradze Północ. Projekt realizowany jest z budżetu obywatelskiego. Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres: pragapolnoc.ogrodnik@um.warszawa.pl.

Więcej drzew na Pradze Północ

Propozycja nowych nasadzeń wyszła od mieszkańców, którzy dostrzegają konieczność powiększenia terenów zielonych. Nowe drzewa na Pradze nie tylko uzupełnią istniejące szpalery, ale też pojawią się w nowych miejscach. Celem tej inwestycji ma być polepszenie warunków życia mieszkańców, podniesienie estetyki przestrzeni publicznej oraz zwiększenie wartości przyrodniczej przestrzeni miejskiej.

O tym, gdzie nowe drzewa zostaną posadzone mogą zdecydować mieszkańcy. Wszystkie nadsyłane sugestie zostaną rozpatrzone pod względem możliwości wykonania oraz doboru gatunków do warunków środowiskowych w proponowanych lokalizacjach.

Posadzone mają być drzewa różnych gatunków, by zwiększyć bioróżnorodność na terenie Pragi. W planach jest więc posadzenie zarówno drzew liściastych, jak i iglastych, takich jak lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, brzozy, świerki serbskie czy wierzb i jarzębin. Te ostatnie mają służyć ptakom, dla których jagody jarzębiny są cennym pokarmem w okresie zimy.

Zgodnie z założeniami projektu, nowymi drzewami mają opiekować się sami mieszkańcy. Dlatego każda z posadzonych roślin zostanie zaopatrzona w „instrukcję obsługi”. Drzewa zostaną posadzone jesienią, by ułatwić im adaptację w nowych warunkach.

Szacunkowy koszt realizacji projektu posadzenia nowych drzew na Pradze Północ wynosi 49 900,00 zł. /jn/

Źródło: Urząd Dzielnicy Praga-Północ

Zdjęcie poglądowe (źródło pixabay.com)error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content