Nowe latarnie na Kamionku

Rozpoczęły się prace związane z remontem oświetlenia ul. Bliskiej na Kamionku. Nowe latarnie to efekt projektu zgłoszonego przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego.

Projekt zyskał 340 głosów i został wybrany do realizacji. Początkowo obejmował on dodatkowe oświetlenie chodnika, jednak zdecydowano się rozszerzyć zakres prac i kompleksowo oświetlić całą ulicę.

Wzdłuż ulicy ustawionych będzie 8 nowych słupów z oprawami LED. Zastąpią one świecące obecnie żelbetowe słupy i oprawy sodowe. Dodatkowo, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie chodnika, przed budynkiem Bliska 23 pojawią się niskie słupy oświetleniowe, zaś po drugiej stronie ustawiona zostanie  dodatkowa latarnia oświetlającą chodnik. Dodatkowe oprawy z jaśniejszym światłem pojawią się w rejonie przejścia dla pieszych przez ul. Bliską przy Dworcu Wschodnim.

Zakończono już część prac związanych z układaniem nowego okablowania i sterowania. Wkrótce wzdłuż ulicy pojawią się nowe słupy. Prace wykonuje firma FB Serwis. Ich zakończenie planowane jest do 10 sierpnia. Koszt robót to 146 270,31 zł brutto.

 

 

źródło: ZDM

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content