Nowe mieszkania komunalne

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa lata Praga-Południe wzbogaci się o 42 nowe mieszkania komunalne.

Co prawda to i tak przysłowiowa kropla w morzu potrzeb, ale dla rodzin w najtrudniejszej sytuacji to informacja, na którą czekały od dawna. Wkrótce ruszy budowa dwóch budynków mieszkalnych w rejonie ulic: Komorska, Łukowska, Kawcza.

Na jednej działce o wielkości niemal 2 tys. metrów kwadratowych, za 20 mln zł, Dzielnica, a dokładnie rzecz ujmując – praski ZGN, postawi dwa niewielkie bloki, które będą połączone garażem. Takie rozwiązanie wymusił plan zagospodarowania terenu, który nie dopuszcza wyższej zabudowy.

– Planowana jest budowa zespołu mieszkaniowego w postaci dwóch części – 4-kondygnacyjnej od ul. Komorskiej i 5-kondygnacyjnej od ulicy Łukowskiej, z jednym garażem podziemnym. Pomiędzy nimi będzie wjazd – tłumaczy Andrzej Opala, rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. W budynkach znajdą się również cztery lokale usługowe, które Dzielnica będzie wynajmować.

Obok tej nowej inwestycji planowana jest też modernizacja budynku przy ul. Kawczej 29, który jest w fatalnym stanie. Dzięki temu cały ten rejon będzie wyglądał zupełnie inaczej, jakość życia mieszkańców zdecydowanie się polepszy i co najważniejsze – ci, którzy są w najtrudniejszej sytuacji i marzą o dachu nad głową, w końcu go otrzymają. 42 rodziny wprowadzą się do upragnionych mieszkań, które będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście te inwestycje nie zaspokajają potrzeb mieszkaniowych całej dzielnicy, bo te, podobnie jak w innych częściach miasta, są bardzo duże, jednak to duży krok do przodu, mamy nadzieję, że po nim będą kolejne.


Dane techniczne:

  • Kubatura budynku ok. 3500 m3
  • Powierzchnia całkowita ok. 3600 m2
  • Pow. użytkowa mieszkań ok 1860 m2
  • Pow. całkowita garażu ok 1430 m2
  • Planowana ilość lokali 46, w tym 4 usługowe i 42 mieszkalne.
  • Ilość miejsc parkingowych – 47

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 2(818) ROK XXXII
Następne wydanie 9.02.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content