Nowe tereny rekreacyjne na Żeraniu w przyszłym roku

Na Żeraniu, który w ostatnich latach szczelnie wypełnia się nowymi osiedlami, powstaną nowe tereny rekreacyjne. Nie chodzi o jednak o Park Żerański, a o dwa miejsca położone po obu stronach ulicy Modlińskiej.

Pierwsza z inwestycji obejmie rozbudowę placu zabaw przy ulicy Portowej, który zdecydowanie urośnie, a korzystające z niego dzieci zyskają pełen zestaw zabawek. Pojawią się bujaki, huśtawki, linarium, karuzela i trampolina. Obok, nieco starsi zyskają zagospodarowaną strefę odpoczynku oraz siłownię plenerową, a to razem stworzy wielofunkcyjny teren rekreacji, sportu i zieleni.

Metamorfozę przejdzie także skwer, położony w rejonie skrzyżowania ulic Krzyżówki i Kowalczyka. Zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego autorstwa Teresy Skubij poparło 671 osób. Jak podkreślała autorka, skwer wymaga gruntownej modernizacji poprzez zagospodarowanie zieleni, nowe nasadzenia krzewów ozdobnych, założenie trawników, wykonanie alejek parkowych (eko-ścieżek) w ciągach już wyznaczonych przez okolicznych mieszkańców. Projekt obejmie także doposażenie skweru w elementy małej architektury (ławki i kosze parkowe) oraz latarnie parkowe.