Nowy dom kultury na Gocławiu!

28 lutego podpisano w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy umowę na wykonanie Centrum Edukacyjno-Kulturalnego na Gocławiu. Stanie ono obok Tesco u zbiegu ulic Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Fieldorfa.

Przetarg na wykonanie projektu Biura 87a z Opola wygrała firma MTM Budownictwo z Tarnowa. Jej przedstawiciele – prezes zarządu Michał Zydroń oraz wiceprezes Tomasz Blicharski gościli 28 lutego w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe, gdzie wraz z zastępcami burmistrza dzielnicy, pp. Izabelą Szostak-Smith i Jarosławem Karczem podpisali stosowną umowę na wykonanie inwestycji. Prace ruszą zapewne w ciągu najbliższych dziesięciu dni.

Przypomnijmy, że CEK będzie mieścić m.in. Klub Kultury Gocław – filię Centrum Promocji Kultury, Bibliotekę Publiczną oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Koszt inwestycji – 39 666 000,00 zł.

Termin realizacji według umowy to 10 grudnia 2020 r.

Szczegółowy opis projektu:

  • Budynek wolnostojący dwubryłowy o konstrukcji żelbetowej szkieletowej o podstawie kwadratu i prostokąta. W środku znajduje się patio. Na części dach zielony.
  • ilość kondygnacji: 3
  • podpiwniczenie: 30% powierzchni
  • dach: płaski częściowo zielony
  • wysokość: ok. 15 m
  • pow. użytkowa: ok. 7 000 m2
  • kubatura: 27 000 m3
  • pow. działki: 10 020 m2
  • pow. zabudowy: 3150 m2

Zagospodarowanie terenu wokół budynku: parking dla samochodów i rowerów, scena letnia, widownia sceny letniej.

Parter budynku zajmie Centrum Promocji Kultury (KKG) z salą wielofunkcyjną i salą wykładowo-zajęciową z zapleczami socjalnymi i technicznymi.

Na parterze budynku wydzielona została powierzchnia dla potrzeb Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku z zapleczem socjalnym i pomieszczeniami gospodarczymi.

Pierwsze piętro budynku przeznaczone jest na potrzeby biblioteki z wypożyczalnią i czytelnią, z zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi.

Drugie piętro obiektu przeznaczone jest dla Centrum Promocji Kultury z salami przeznaczonymi do zajęć programowych.

W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe, techniczne, szatnie/wózki, pomieszczenia porządkowe i zaplecze socjalne. /um/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content