Nowy Orzeł. Co dalej z torem kolarskim na Pradze Południe?

Nowy Orzeł. Co dalej z torem kolarskim na Pradze Południe?

Już w najbliższy wtorek, 23 maja o godz. 18:00 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbędzie się spotkanie na temat przyszłości terenu toru kolarskiego Orzeł pt. „Nowy Orzeł – Orzeł dla wszystkich” organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa.

Spotkanie jest oddolną, społeczną inicjatywą mieszkańców Pragi-Południe, którzy pragną doprowadzić do jak najszybszego udostępnienia tego miejsca oraz jego przekształcenia w zielony teren rekreacyjno-sportowy z myślą przede wszystkim o potrzebach mieszkańców licznie powstających nowych osiedli na terenach poprzemysłowych w bezpośrednim sąsiedztwie toru – przekazała w informacji prasowej Dorota Jankowska-Lamcha, Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa.

Na spotkaniu zaprezentowana zostanie wizualizacja możliwego zagospodarowania toru wykonana przez mieszkankę Kamionka, architektkę Natalię Paszkowską wraz z zespołem architektów WWAA. Prezentację poprzedzi omówienie historii toru na podstawie materiałów źródłowych wyszukanych przez Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa: m.in. ekspertyzy technicznej toru z 1974 roku oraz artykułów z prasy sportowej lat 1972-1985.

Przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Praga-Południe oraz urzędu konserwatorskiego zrelacjonują aktualny stan prawny terenu oraz punkt widzenia Stołecznego Konserwatora Zabytków, który wpisał obiekt do Gminnej Ewidencji Zabytków. Przypominamy, że Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków od niemal dziesięciu miesięcy prowadzi postępowanie o wpis obiektu do rejestru zabytków.

W debacie wezmą udział:

  • Tomasz Kucharski – Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe;
  • Andrzej Wolański, Naczelnik Wydziału Badań, Edukacji i Dokumentacji oraz Jakub Andrzejewski, który sporządził kartę ewidencyjną zabytku w GEZ z ramienia Stołecznego Konserwatora Zabytków;
  • Maja Skibińska, architektka krajobrazu, przedstawicielka ,,Głosu ulicy”, firmy która przeprowadziła konsultacje społeczne.

Spotkanie poprowadzi Adam Majewski, przewodniczący Rady Samorządu Mieszkańców Kamionka. 

/MK/

Lokalny Serwis Informacyjny w Warszawie

Źródło/Fot. TPKiSerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content