Nożownik z hostelu na Woli zatrzymany

W niedzielę (10 stycznia) około 16.00 policjanci  otrzymali zgłoszenie, że na terenie hostelu na Woli przy ul. Burakowskiej, został zraniony mężczyzna. Okazało się, że doszło tam do kłótni, podczas której agresywny mężczyzna chwycił za nóż i ranił nim 40-letniego obywatela Ukrainy. Pokrzywdzony przytomny, ale w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sprawca uciekł.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki, wezwano też przewodnika z psem tropiącym.

Policjanci z wolskiej komendy rozpoczęli ustalenia i gromadzili materiał dowodowy. W działania od razu włączyli się funkcjonariusze operacyjni. W wyniku intensywnych i skrupulatnych czynności policjanci ustalili możliwą tożsamość napastnika. 35-latek został zatrzymany na warszawskich Włochach w pokoju hostelowym. Zaskoczony wizytą operacyjnych, nie stawiał oporu, został doprowadzony do komendy.

Mężczyzna był już wcześniej notowany i ośmiokrotnie przebywał w zakładzie karnym za liczne wykroczenia i przestępstwa przeciwko mieniu,  był notowany za przestępstwo znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Po skompletowaniu dokumentów podejrzewany mężczyzna zostanie przekazany do prokuratury rejonowej, gdzie będą wykonywane z nim dalsze czynności.

/ksp/