Od czerwca zniżka dla restauratorów za ogródki gastronomiczne

Restauratorzy w szczególny sposób odczuwają skutki epidemii. Warszawa wprowadza 50-procentową bonifikatę za zajęcie pasa drogowego m.in. pod ogródki gastronomiczne. Rozwiązanie wejdzie w życie na początku czerwca i będzie obowiązywało do końca roku.

Ogródki gastronomiczne cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców, co widać każdego lata m.in. na Nowym Świecie czy ul. Francuskiej. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany zarówno mieszkańców jak i restauratorów, przygotowujących je dla swoich klientów. W obecnej sytuacji ta druga grupa musi dodatkowo mierzyć się z kosztami, które przy zerowych obrotach są ogromnym obciążeniem.

We współpracy z Biurem Polityki Mobilności i Transportu oraz Zarządem Dróg Miejskich, Urząd Miasta przygotował uchwałę umożliwiającą obniżenie stawek za zajęcie pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne oraz inne obiekty handlowe o 50 proc. Taka forma wsparcia dotyczy nawet tysiąca podmiotów, które dzięki temu zaoszczędzą ok. 4,3 mln zł.

Uchwała wejdzie w życie na początku czerwca, o ile Rada m.st. Warszawy uchwali jej zapisy. Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z obniżonych stawek do końca bieżącego roku.

 

Źródło: UM, Foto: Google Maps