Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

12 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. Będzie on obowiązywał do 12 marca przyszłego roku.

Nowy rozkład został przygotowany na podstawie obecnie obowiązującego z małymi zmianami. Kolejarze uwzględnili w nim planowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe prace remontowe na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny, a także prace wykonywane w obrębie stacji Warszawa Zachodnia.

Wyjątkowo, bo tydzień później wdrożony zostanie nowy rozkład jazdy na linii R1 Warszawa – Skierniewice. Pociągi tej relacji będą kursowały w zbliżonych do obecnych godzin, jednak część ze składów będzie ruszała i zatrzymywała się ze stacji Warszawa Główna. Z uwagi na kolejne fazy modernizacji stacji Warszawa Zachodnia kolejna zmiana w rozkładzie nastąpi 17 lutego 2022 roku.

Niewiele zmieni się w rozkładzie jazdy na linii R2 Warszawa – Łuków. Część z pociągów przyspieszonych będzie rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Centralna, a niektóre zostaną jak dotychczas skierowane w bezpośredniej relacji do Skarżyska-Kamiennej czy Radomia Głównego.

W związku z pracami remontowymi w Łowiczu i na odcinku Sochaczew-Bednary wprowadzona została na odcinku Sochaczew-Łowicz Główny autobusowa linia zastępcza. Rozkład jazdy na linii R3 Warszawa – Łowicz Główny zmieni się 23 grudnia tego roku, kiedy to więcej pociągów będzie mogła pojechać już na całej trasie.

Zmiany czekają podróżujących liniami R6/R61 Warszawa – Szulborze Wielkie/Ostrołęka. Mniejsza liczba pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowała na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka. Jest to spowodowane budową tunelu w Zielonce i koniecznością poprowadzenia ruchu jednotorowo. Z Warszawy Wileńskiej będą kursowały w bezpośredniej relacji pociągi do Szulborza Wielkiego. Na trasie tej pojawią się dwa dodatkowe kursy. A to nie koniec. Kolejarze zaplanowali dwa nowe bezpośrednie połączenia z Wyszkowa do Warszawy Wileńskiej. Dodatkowe pociągi pojadą w porannym i popołudniowym szczycie przewozowym.

Utrudnienia będą również na linii R7 Warszawa – Dęblin, gdzie rozpoczyna się modernizacja odcinka Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Wraz z postępem prac Koleje Mazowieckie będą zmuszone ograniczyć kursowanie pociągów na tej trasie. Część połączeń z i do stacji Dęblin będzie obsługiwana składami 45WE Impuls.

Zmiany poza stołecznymi stacjami czekają również linie R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko-Kamienna i R81 Dęblin – Radom. Pojawi się więcej połączeń pomiędzy Dęblinem i Pionkami oraz Pionkami i Radomiem. Wydłużone zostaną również do Warszawy dwa połączenia międzyszczytowe kursujące obecnie na odcinku Warka – Radom. Pojawi się również nowe połączenie z Radomia Głównego do Przysuchy.

19 grudnia wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii R9 Warszawa – Działdowo. Na odcinku Nasielsk – Ciechanów – Mława pojawią się dwa dodatkowe kursy. Połączenia lotniskowe będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Centralna. Zatrzymają się także na nowym przystanku Warszawa Targówek.

Na liniach R21 Siedlce – Czeremcha, R31 Sierpc – Kutno oraz R91 Nasielsk – Sierpc rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego.

Źródło/Fot.: Koleje Mazowieckie

/MK/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content