Odholowane samochody pod młotek!

Zarząd Dróg Miejskich po raz trzeci wystawił na sprzedaż porzucone auta, które zostały odholowane i przeszły na własność Miasta na podstawie art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

– Pod młotek pójdą auta usunięte z ulic w procedurze art. 50a ustawy PoRD. To pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane. Takie samochody – jak w przypadku każdego odholowanego – usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na parkingi firm, z którymi mamy podpisane stosowne umowy. Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt się nie zgłosi, przechodzą one na własność Miasta z mocy ustawy – informują przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.

Drogowcy już po raz trzeci wystawiają samochody na sprzedaż. Tym razem na liście znalazło się aż czterdzieści siedem aut.

– Samochody te zostały przeznaczone do sprzedaży na podstawie wycen szacunkowych i ocen dalszej ich przydatności wykonanych przez biegłych skarbowych w zakresie wycen pojazdów – zaznaczają drogowcy.

Wszystkie osoby zainteresowane ewentualnym nabyciem samochodów mogą je obejrzeć w dwa poniedziałki – 4 i 11 października w godz. 9:00-14:00 na terenie bazy Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Gołdapskiej 7. Aby to zrobić należy wcześniej uzgodnić termin przybycia z pracownikiem ZDM pod jednym ze wskazanych numerów telefonów: 514 603 722 lub 695 790 390.

Oferty można składać do piątku, 14 października do godz. 15:00.

/MK/

Źródło/Fot. ZDMBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content