#ONELIGHT Festiwal Dwóch Kultur

Adam Sztaba z orkiestrą, Nosowska, Kayah, Natalia Nykiel, Dawid Kwiatkowski, Krzysztof Zalewski, Igor Herbut, Skubas oraz artyści z USA i Izraela. Tak w wielkim skrócie zapowiada się Świąteczny Festiwal Kultur, który odbędzie się 20-22 grudnia w Global Expo przy ul. Modlińskiej. Dochód z biletów przeznaczony zostanie na wsparcie osób wyróżnionych tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata oraz na leczenie Oskara Kołodziejczyka, chłopca z Białołęki, będącego podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

„Mieszkaniec” objął patronatem medialnym to wyjątkowe wydarzenie. Wyjątkowe, bo pełne radości, pojednania i miłości, a to te wartości w życiu każdego z nas powinny być najważniejsze.

2019 rok będzie świadkiem wyjątkowego połączenia dwóch tradycji, dwóch obrządków, dwóch świąt. Po raz piąty na przestrzeni niemal 120 lat, Boże Narodzenie oraz Chanuka będą obchodzone w tym samym czasie. Wspólnie będziemy mogli je obchodzić właśnie na Świątecznym Festiwalu Kultur.

Na zaproszenie organizatora, Miracle of Israel, udział w Festiwalu Kultur potwierdzili m.in. Kayah, Nosowska, Natalia Nykiel, Dawid Kwiatkowski, Skubas, Krzysztof Zalewski, Igor Herbut oraz Adam Sztaba – jedni z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Wraz z nimi wystąpią także wykonawcy z Izraela i Stanów Zjednoczonych, jak np. Maurice Sklar, Miqedem czy Klezmeranians.
Pod kierunkiem artystycznym Adama Sztaby, zaprezentowane zostaną współczesne interpretacje tradycyjnych świątecznych pieśni, utworów muzyki żydowskiej i chrześcijańskiej.

Festiwal to niezwykła okazja, by zbliżyć dwie kultury, które przez wieki oddziaływały na siebie oraz czerpały wzajemną inspirację ze swojego dziedzictwa.

Koncertowi towarzyszyć będzie hasztag #Onelight, który znajdzie się przy wszystkich materiałach festiwalowych. Nawiązuje on do nazwy koncertu, a jednocześnie symbolizuje wyjątkową zbieżność dwóch świąt. Gwiazda Betlejemska i Gwiazda Dawida, zabłysną w grudniu jednym światłem, w duchu miłości, radości, empatii i solidarności. Wartości te ważne dla organizatorów i artystów biorących udział w festiwalu – są uniwersalnym źródłem pokoju i jedności.

Świąteczny Festiwal Kultur odbędzie się w dniach 20-22 grudnia w Global Expo w Warszawie (ul. Modlińska 6D).

PROGRAM:

20.12.2019, od 19:00 – występy: KAYAH, Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Adama Sztaby z orkiestrą, Maurice Sklar, Miqedem, Klezmeranians, przesłanie jedności i nadziei – historia Jonathana Bernisa

21.12.2019, od 19:00 – występy: KAYAH, Nosowskiej, Natalii Nykiel, Skubasa, Dawida Kwiatkowskiego, Adama Sztaby z orkiestrą, Maurice Sklar, Miqedem, Klezmeranians, przesłanie jedności i nadziei – historia Jonathana Bernisa

22.12.2019, od 15:00 – wspólne świętowanie (dzień otwarty), gościnny występ DownTown Brass i nabożeństwo bożonarodzeniowe.

#onelight Świąteczny Festiwal Kultur jest częścią organizowanego od ponad 20 lat cyklu Koncertów Światła, które odwiedziły już ponad dwadzieścia miast w 6 krajach. W tym roku Festiwal po raz pierwszy trafił do Warszawy. Swoim honorowym patronatem wydarzenie objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka, Biuro Programu Wieloletniego „Niepodległa”, TVP Warszawa, TVP Belsat, gazeta Mieszkaniec oraz Informator Stolicy.

Wejściówki na koncert dostępne są przez stronę internetową www.onelightfestiwal.pl.  Cały zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele charytatywne: wsparcie osób wyróżnionych tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata oraz na leczenie Oskara Kołodziejczyka, chłopca z Białołęki, będącego podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

 

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content