Organizacja proobronna Combat Alert wspiera OPS Białołęka  

Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju “Combat Alert”, przekazała do OPS na Białołęce, środki ochrony osobistej Mikel, preparaty do dezynfekcji i atomizery Partner Systems.

Proobronni, obok żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, aktywnie włączają się w walkę z koronawirusem. Prowadzą działania, które szczególnie teraz są bardzo ważne. Mobilizują się do masowego (!) oddawania krwi, pomagają seniorom i prowadzą szeroko pojęte działania dezynfekcyjne.

W organizacjach proobronnych w Polsce służy kilkadziesiąt tysięcy osób, odgrywają one ważną rolę w procesie rekrutacji w struktury siłowe, ich głównym celem jest budowanie społecznego zaplecza Sił Zbrojnych RP i wspieranie procesu dydaktycznego klas mundurowych.

Jedną z najprężniej działających tego typu organizacji w Polsce jest Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”, nad którą kontrolę sprawuje Minister Obrony Narodowej. Fundacja ściśle współpracuje z MON, będąc wyspecjalizowanym podmiotem pozarządowym, który aktywnie działa na rzecz społecznych inicjatyw proobronnych:

– realizuje zadania zlecone MON,

-prowadzi Ośrodek Szkolenia na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” w Orzyszu,

-prowadzi Centrum Aktywności na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” w Warszawie,

-organizuje największe w Polsce poligonowe szkolenia proobronne „Combat Alert”,

-prowadzi dynamicznie rozwijającą się organizację proobronną „Oddziały Terenowe Combat Alert”

To właśnie “Combat Alert” wsparł w tym trudnym czasie epidemii białołęcki Ośrodek Pomocy Społecznej. Pracownicy OPS otrzymali od organizacji środki ochrony osobistej oraz preparaty do dezynfekcji wraz z atomizerami.

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content