Ostatni dzwonek na przedłużenie ważności kart ucznia

30 września 2021 r. tracą ważność Karty Ucznia wydane w 2017 roku, uprawniające uczniów szkół podstawowych do bezpłatnych przejazdów warszawską komunikacją miejską. Wymiana kart równa jest przedłużeniu uprawnień do darmowego transportu i obejmuje uczniów klas IV-VII.

Co trzeba zrobić? Należy złożyć wniosek o przedłużenie ważności uprawnień:
→ drogą elektroniczną,
→ za pośrednictwem dedykowanego linku, który jest przekazywany przez szkołę,
→ w tradycyjnej formie papierowej bezpośrednio w szkole.

Do wniosku papierowego trzeba dołączyć zdjęcie legitymacyjne w rozmiarze 3,5×4,5 cm. Natomiast do elektronicznego – w formacie JPG lub PNG, o rozdzielczości minimum 200×259 pikseli (wielkość pliku nie może przekraczać 2 MB).

Karta Ucznia obowiązuje w 1. i 2. strefie biletowej. Uprawnia zatem do przejazdu autobusami linii strefowych poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – do przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu.
Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie mają możliwość bezpłatnego poruszania się po aglomeracji warszawskiej, nie tylko w drodze do szkoły.

Przedłużenie ważności Karty Ucznia jest bezpłatne.

Karty Ucznia dla pierwszoklasistów

Dzieci rozpoczynające naukę w szkole w roku szkolnym 2021/2022, otrzymają pierwsze Karty Ucznia na początku roku szkolnego. Rodzice mogą złożyć wniosek on-line za pośrednictwem strony internetowej. Szkoła, do której będzie uczęszczało dziecko, udostępni link do założenia karty, która po weryfikacji danych zostanie wyrobiona i dostarczona do szkoły. Tam będzie można ją odebrać.

Jak wygląda sytuacja dzieci uczęszczających do szkół podwarszawskich?

Jeżeli dziecko mieszka w Warszawie, ale rozpoczyna lub kontynuuje edukację w szkole znajdującej się w sąsiadującej z nią miejscowości, kartę można wyrobić lub przedłużyć jej ważność w Punkcie Obsługi Pasażerów.

Kto nie musi wyrabiać Karty Ucznia?

Dziecko posiadające uprawnienia dla dzieci z rodzin 4+ lub z tytułu niepełnosprawności. Do rodziców lub opiekunów prawnych będzie należała decyzja, z której ulgi skorzysta dziecko.

Wszystkie informacje niezbędne do przedłużenia lub założenia Karty Ucznia znajdują się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

 Informacje: www.wtp.waw.pl
Grafiki:
www.wtp.waw.pl

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content