Oszukał seniora na 90 tysięcy!

Policja aresztowała 21-letniego obywatela Rosji podejrzanego o wyłudzenie 90 tysięcy złotych od starszego człowieka. Zatrzymany posłużył się metodą „na policjanta”.

Kradzieże „na policjanta” to niestety ostatnio bardzo popularny sposób wyłudzania pieniędzy. Złodzieje dzwonią do ludzi, często starszych i samotnych, podając się za funkcjonariuszy policji, by następnie wyłudzić od nich pieniądze.

Oszust podczas rozmowy telefonicznej powiedział swojej ofierze, że jego konto bankowe jest zagrożone, a jedynym ratunkiem jest przekazanie pieniędzy policji, która je zabezpieczy. Niestety starszy człowiek uwierzył w tę opowieść i oddał przestępcy kartę bankomatową. Ten zaś użył jej, wypłacając w różnych bankomatach gotówkę na łączną kwotę 90 tysięcy złotych!

Zawiadomienie o tym przestępstwie wpłynęło do komendy rejonowej kilka tygodni temu. Po wnikliwym śledztwie, kryminalnym udało się znaleźć bankomaty, w których oszust wypłacał pieniądze. To z kolei pozwoliło policji ustalić tożsamość poszukiwanego i wpaść na jego trop. 31 stycznia, oszust został znaleziony w pokoju hotelowym i zatrzymany. Razem z nim w ręce policji wpadł jego 19-letni kolega, również obywatel Rosji, który miał przy sobie mefedron (silnie uzależniający psychicznie narkotyk).

Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. 21-latkowi postawiono zarzut oszustwa, a 19-latek usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków odurzających.

Źródło i zdjęcie: KRP VIIBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content