Parkują wszędzie – na chodnikach i pasach zieleni

Ul. Aluzyjna, Książkowa, Mehoffera i wiele, wiele innych w całej Białołęce – to miejsca, gdzie Straż Miejska ma pełne ręce roboty. Parkowanie w miejscach niedozwolonych, to prawdziwa zmora dzielnicy.

parkowanie13 września radna miejska Aleksandra Gajewska zorganizowała spotkanie mieszkańców z urzędnikami i służbami odpowiedzialnymi za organizację ruchu i utrzymanie porządku na drogach. Niestety, choć na co dzień pozostawione na chodnikach czy pasach zieleni samochody są powodem irytacji wielu mieszkańców, na rozmowę o tym problemie przyszła zaledwie garstka zainteresowanych. Jednak ci, którzy przyszli próbowali szczegółowo dopytać o swoje problemy.

Aleksandra Gajewska ze zgłoszeń od mieszkańców wytypowała 13 miejsc, gdzie najczęściej panuje jeden wielki chaos parkingowy, często nie tylko utrudniający życie, ale też zagrażający bezpieczeństwu.

Na tych trzynastu drogach Straż Miejska od początku roku odnotowała aż 600 interwencji . Rekord padł na ul. Aluzyjnej. Tu aż 291 były potrzebne działania strażników. Z tych najczęściej wskazywanych przez mieszkańców znalazły się też m.in. ul. Książkowa i Krzyżówki – tutaj odnotowano po 75 zdarzeń – wymieniała radna.

Mieszkańcy przedstawiali urzędnikom swoje bolączki. Najwięcej pytań i uwag budziła Zielona Białołęka i ul. Skarbka z Gór. Wszyscy dyskutowali o problemach i sposobach ich rozwiązań. Więcej o tym jak Białołęka zamierza poradzić sobie z coraz większym problemem niewłaściwego parkowania, w najbliższym wydaniu papierowym.