Pedofil ujęty

Do tego zatrważającego zdarzenia doszło wczoraj w Śródmieściu, ale ponieważ podobne mogą zdarzyć się wszędzie postanowiliśmy przedstawić je ku przestrodze i z wielką prośbą do rodziców: rozmawiajcie ze swoimi dziećmi, tłumaczcie, jak mają zachować się w sytuacji zagrożenia. Łase na gadżety elektroniczne dzieciaki mogą paść ofiarami bezwzględnych pedofili. Dwie siostry w wieku 11 i 13 lat wykazały się godnym podziwu zdrowym rozsądkiem.

Wczoraj ok. godz. 20 na skrzyżowaniu Wilczej i Marszałkowskiej do strażników miejskich podbiegły dwie siostry i oznajmiły, że chwilę wcześniej były zaczepiane przez pedofila.

Mężczyzna miał przed godz. 20 podejść do dziewczynek oglądających smartfony na wystawie i zaproponował, że kupi im po telefonie, jeśli zgodzą się iść z nim w ustronne miejsce. Dzieci uciekły i podbiegły do przejeżdżającego patrolu Straży Miejskiej prosząc o pomoc. Dokładnie opisały podejrzanego, którego strażnicy ujęli po kilku minutach. 34-latek został obezwładniony i w kajdankach oczekiwał na przyjazd policji. Już w obecności matki dziewczynki opowiedziały, co dokładnie proponował im ujęty. Przybyła po kilkunastu minutach policja zatrzymała podejrzanego.

Źródło: Straż Miejska