Pierwsi lokatorzy w odrestaurowanej kamienicy

Kamienica przy ul. Małej 15 przeszła metamorfozę. W piątek, 17 maja Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy wręczył klucze pierwszym mieszkańcom.

– Już teraz rozpoczęliśmy lub przygotowujemy inwestycje, w ramach których oddamy do użytku ponad 2000 mieszkań. Klucze do pierwszych 700 odbiorą nasi mieszkańcy do końca przyszłego roku. Docelowo chcemy budować 1500 mieszkań rocznie – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i dodaje – Nasz plan zakłada rozwój każdej z dzielnic. W niektórych, jak na Bemowie, Targówku, w Wesołej i Ursusie – budujemy, w innych – jak na Pradze, remontujemy zabytki.

Budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków oraz stanowi element układu urbanistycznego Małej. Przy kompleksowej modernizacji poddasze kamienicy zostało zaadoptowane na mieszkania. Powstało tu 8 mieszkań jedno i dwupokojowych, w tym dwa mieszkania dwukondygnacyjne. Lokale są gotowe do zamieszkania: wykończone podłogi i ściany, wyposażone łazienki, kuchenka i zlew, wyłączniki i gniazda elektryczne. – Piękne mieszkanie, fajny klimat. Wprowadzimy się jak najszybciej. Już dziś zaczniemy z dziećmi pakowanie naszych rzeczy – mówili Anna i Dariusz, którym Rafal Trzaskowski, prezydent Warszawy przekazał 17 maja klucze.

Na parterze, od ulicy Konopackiej, jest również słynny lokal usługowy. Już niedługo mieszkańcy będą w nim mogli dokonać pierwszych zakupów. Kamienica była częścią planu zdjęciowego w filmie Romana Polańskiego „Pianista”.

Miejskie mieszkania to szansa dla osób wchodzących w dorosłość, ale też dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami i rodzin z dziećmi. Trwają lub przygotowywane są inwestycje, w ramach których oddane do użytku zostanie  ponad 2000 takich mieszkań. Do końca przyszłego roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do 700 lokali. To m.in. budynki komunalne przy ul. Berenta (Wesoła), ul. Bambusowej (Wawer), ul. Odrowąża (Targówek) oraz budynki TBS przy ul. Łomżyńskiej 20 i 26 (Praga-Północ), ul. Korzona (Targówek), ul. Stalowej 29 (Praga-Północ), ul. Skaryszewskiej/Targowej (Praga-Południe) oraz ul. Radzymińskiej (Targówek). 

 

 

Źródło: um.warszawa.pl